| Twwinkkkiweee a întrebat:

Hello, cine îmi poate spune motivul pentru care Jack și mama sa din filmul Room (2015) erau captivi în cameră?
(Știu că mama a fost răpită, vreau să știu dacă e alt motiv înafară de ăsta)

1 răspuns:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

A întâlnit un sociopat în calea ei, care sub pretextul că își caută câinele pierdut, i-a cerut ajutorul. Astfel, o ține captivă timp de șapte ani, într-o magazie izolată. E supusă violurilor repetate și agresiunilor fizice. În urma unui viol se naște fiul ei Jack, pentru care 'tatăl' nu are niciun sentiment de milă sau dragoste.
Omul era bolnav psihic. Măcar, filmul are un final fericit.