| anonim_4396 a întrebat:

Hello! fanii serialului terra nova, credeti ca o sa mai faca sezonul 2? funda+vot

Răspuns Câştigător
| floriasdfg a răspuns:

Da,da,da,da,da,da,da,da,da,da,da,da,da,da,da,da,da. http://www.tvblog.ro/sanse-mai-mari-pentru-terra-nova-sezonul-2/ şanse mari! :o3

| LeMousiqe a răspuns (pentru floriasdfg):

Parca in septembrie

7 răspunsuri:
| ramona11ramona a răspuns:

Datongue

| daηă a răspuns:

Nu am mai auzit de serialu asta.Despre ce e vorba? happy

| hotnews a răspuns:

Ar fi bine dar nici o veste pana acum.

| LeMousiqe a răspuns:

Serios am auzit cas lenesii!

| LeMousiqe a răspuns:

Asa este pe wikipedia Seria este prevăzut iniţial în 2149, un timp când suprapopularea şi de scădere a calităţii aerului în toată lumea ameninta toata viata de pe Pamant. După ce oamenii de ştiinţă descoperă o ruptură în spaţiu-timp, ei încep trimiterea de oameni într-o serie de " pelerinaj "85 de milioane de ani în Pamantului Cretacic trecut, la un "flux de timp", diferit. [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] Seria se concentrează în principal pe viaţa de familie Shannon (Jim, soţia sa Elisabeta, şi cei trei copii Josh, Maddie, şi Zoe), deoarece se alăture Terra Nova colonie în trecut preistoric. [ 8 ] [ 9 ], expresia "Terra Nova" înseamnă "New pământ ", atât în limba latină şi în câteva limbi de descendent.
Opunându-colonie şi liderul acestuia, comandantul Nathaniel Taylor, este un grup de separatisti cunoscut sub numele de "Sixers", care au sosit în "Pelerinajul a şasea", şi lucrează în concert cu industriaşi corporative şi a lui Taylor înstrăinat Lucas, fiul într-un efort de a strip Pământ îndepărtat trecut a resurselor sale şi le trimite înapoi la 2149. Acest lucru duce până la punctul în care Lucas perfecţionează un dispozitiv pentru a călători la şi de la viitor, care să permită grupului Phoenix de a invada Terra Nova. La sfârşitul seriei, Jim Shannon calatoreste inapoi la 2149 pentru a distruge gateway-ul care controleaza gaura de vierme în viitor, ruperea în mod eficient capacitatea lor de a călători la şi de la trecut, precum şi eşuare a Sixers şi restul grupului Phoenix, care s-au vazut ultima oara fugit la Badlands. Cu toate acestea, coloniştii descopera ca o zona din apropiere numit Badlands deţine un artefact din istoria Pamantului.

| LeMousiqe a răspuns:

Parca o zis ca in septembrie