| GipsyNinja a întrebat:

Hey, daca vreau sa imi fac cont pe Netflix si pun cardul lui mama o sa primeasca mesaj sau ceva, pentru ca ei cand ii intra bani de salar primeste mesaj de la banca, oare o sa primeasca si ca i se ia cat costa abonamentul?

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Daca vreau sa imi fac cont pe Netflix si pun cardul lui mama o sa primeasca mesaj sau ceva,

NU

, pentru ca ei cand ii intra bani de salar primeste mesaj de la banca, oare o sa primeasca si ca i se ia cat costa abonamentul?

prima luna este gratuita, nu va plati nimic, recomand anularea abonamentului in ziua de 30 ca automat se va reactiva opțiunea, asa ca nu uita asta

| Violleta2022 a răspuns:

Bineinteles ca o sa primeasca mesaj, ca i se retrage suma respectiva din cont. dar, un cont se face in urma completarii unui formulat pe numele mamei, cu toate datele eprsonale ale mamei, ca tu nu esti titularul cardului si banuiecs ca nu ai nici 18 ani.
Deci, spune-i mamei adeavrul si cere-i voie, ca risti ca mama sa mearga la banca sa deschida investigatie bancara nestiind de ce i se iau bani din cont si atunci se va ajunge la tine si la implicatii masive.
Banii iti vreo fii scosi din cont, la data cand specifici pe forumarul respectiv, nu la data de 30 cum spune "ray"
Eu de exemplu, prefer sa platesc pe data de 10, ale fiecarei luni.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Suma extrasa va fi mereu pe extrasul de cont, deci oricand vizibila chiar daca nu primeste mesaj

| Globalul a răspuns:

Prima luna v a fi gratis iar începând a doua luna îți v a trage bani din cont! Nu v a primi mesaj de la banca ci s ar putea sa vina un mail cu extrasu de cont sau dacă ești șmecher pui mail ul tău și goooo!? bafta!

| GipsyNinja explică:

Ok. Multumesc!