| ancu_6221 a întrebat:

Hey TPU
acum 2 minute am terminat de vizionat filmul eragon si mi-a placut foarte mult
stii cumva este si partea a 2-a? sau cand apare si unde il pot vedea
funda
multumesc!

Răspuns Câştigător
aqualuna
| aqualuna a răspuns:

Filmul nu a respectat cartea,pe tine te-a încântat pentru că probabil nu ai citit-o,fanii însă au fost dezamăgiţi şi furioşi din cauza replicilor aiurite care nu existau în carte,a fazelor amuzante pe unde nu era cazul,a schimbărilor prosteşti de situaţii şi evenimente,etc, în plus, încasările au fost sub aşteptări(şi-au scos banii dar producătorii se aşteptau la ceva monumental gen LOTR sau Harry Potter) iar criticii au tăiat în carne vie.Nu există nicio şansă de continuare, mai degrabă s-a zvonit că filmul ar urma să fie refăcut dar nimic nu-i sigur...Citeşte cărţile,sunt mult mai bune,au apărut trei până acum(dar se pare că în final va mai fi şi o a patra)-Eragon,Eragon II-Cartea primului născut şi Brisingr, s-ar putea să fii uimit, aproape că n-au legătură cu filmul...ori invers!

4 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Din cate am citit nu o sa apara! pacat!

| xClementine a răspuns:

Pai avand in vedere ca multi considera ca primul film a fost foarte prost nu se stie daca va fi si a doua parte. Deocamdata nu este mentionata nici o data pentru Eragon 2 dar poti incerca cartile care din cate am auzit sunt mai reusite!

| dianainsta01 a răspuns:

Eu amcitit cartile si pot spune ca sunt minunate! Insa filmul este o prostiepentru ca nu prea are legatura cu cartea. Sincer, daca vorbim de carti si ar fi sa le clasificam, as putea spune ca, cartea este mult mai buna ca Stapanul Inelelor, dar filmul nu, dar nu se compara cu Harry Potter care a fost ceva monumental in lumea cartilor pentru copii. Sa stii ca daca ai incerca sa citesti si cartile, ti-ar placea extrem de mult, sunt minunate, nu de geaba s-a vandut in mai mult de 1.000.000 de exemplare in intreaga lume happy

| MaryNepotu a răspuns:

Vand joc de gen triburile , the west , foarte ieftin (3-10 euro ) . Contact la sponsoru_sponsorilor .