| Sayuri a întrebat:

Un anime bun, nu conteaza genul, si o scurta descriere.
P.S. Am vazut:
-Naruto
-Naruto Shippuden
-Sword Art Online
-Death Note
-Clannad
-Clannad After Story
-Kaichou wa Maid-sama ♥
-Another

Răspuns Câştigător
| ConstantinGDaniel a răspuns:

Un anime bun e regele shaman!

6 răspunsuri:
| ryuu a răspuns:

Hey! Iti propun:

* "Tokyo Magnitude 8.0" - Anime-ul a aparut in anul 2009, avand la baza un proiect ce estima ca sunt 70% sanse ca Tokyo-ul sa fie lovit de un cutremuri de 7 grade richter, in urmatorii 30 de ani. Iar anul 2011 Japonia (epicentrul regiunea Tohoku) a fost lovita de un cutremur de 9 grade.
Descriere anime: "Mirai, o elevă în şcoala generală, merge pe insula artificială din Tokyo, Odaiba, la o expoziţie de roboţi, împreună cu fratele ei, Yuuki, la începutul vacanţei de vară. Un cutremur puternic, înregistrat cu 8.0 grade pe scara JMA (Japan Meteorological Agency), a pornit de la o groapă abisală, făcând ca vestitul Turn din Tokyo şi Podul Curcubeu să se clatine şi să cadă, peisajul Tokyo-ului fiind schimbat în câteva secunde. Cu ajutorul unei motocicliste curiere, Mari, pe care au întâlnit-o în Odaiba, Mirai şi Yuuki se luptă să ajungă înapoi la casa lor, Setagaya, din vestul Tokyo-ului."

Vizionare placuta!

| neca a răspuns:

Kino's journey
acel world
fate zero
attack on titan
chobits
a certain magical index

| Aresasus a răspuns:

H2o just add water.Este un film serial despre trei fete care ajung intr-o pestera formato in urma ciocnirii de pamant unui meteorit de pe luna. Fetele sunt transformate in sirene, dar isi dau seama abia dupa o zi cand se transforma prima data in sirene. Cand este luna plina deasupra pesterii mistice din Insula Mako(o pestera subacvatica cu doua intrari:prin apa si pe uscat) apa din pestera incepe sa o ia razna si daca fetele se uita la luna plina incep sa pateasca lucruri cum ar fi : puterile lor incep sa se intoarca impotriva lor(am uitat sa-ti zic ca fetele au si puteri: controleaza apa, focul, gheata iar in sez. 3 vine o sirene noua ca transforma apa in gelatina); daca ating apa incep sa se comporte ca sirenele mistice, adica sa atraga barbatii(prin cantec, ii atrag in apa, dar nu ii rapesc, nu le fac rau) etc. De aici te las sa vezi daca vrei vei vedea si o lupta intre 4 sirene, care una (cea,, de partea raului'', nu erau dusmane dar nu se intelegeau) isi va pierde puterile; o mare parte din film este si luna care creaza tentacule de apa care le rapesc pe fete si incearca sa le atentioneze de catastrofa care va urma: un meteorit urias se va lovi de pamant.Te las sa vezi, sper ca ti-am provocat curiozitatea.(desigur, cel mai important lucru este ca fetele cand ating apa se producetransformarea in sirene)... Funda?

| ryuu a răspuns (pentru Aresasus):

Ea a cerut un anime nu serial live-action.

| Aresasus a răspuns (pentru ryuu):

Poate o sa-i placa.