| Lindi a întrebat:

Cu cativa ani in urma am urmarit un film si nu mi-l pot aminti. Daca nu ma gresec era vorba despre o fata mica care traia într-o casa foarte mare si casa aia avea un tablou (nu stiu sigur daca era tablou) si dupa el se ascundeau niste creaturi micute. Si creaturile acelea se duceau in fiecare noapte la fata si ii spuneau 'hai sa fim prieteni'. Tin minte ca l-am privit in rusa. Stiti ce film poate fi?

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Vezi, dacă nu cumva e Don't Be Afraid of the Dark (2010)
https://www.cinemagia.ro/filme/dont-be-afraid-of-the-dark-42714/

| Lindi explică (pentru floresdemayo):

Da este acesta, mersi mult!

2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Ceva de genul e si hide and seek daca te intereseaza