| deniidenisa156 a întrebat:

stie cineva sa faca o subtitrare la u film sau stie pe cineva care e disponibil sa faca? va rog, multumesc, dau funda.

3 răspunsuri:
| Cronki a răspuns:

O subtitrare nu se face asa usor, pierzi mult timp la sincronizare!
Deschizi un fisier notepad sau text si bagi traducerea, dupa care deasupra fiecarui vers/propozitii setezi timpul din film la secunda.
(Ex:
00:00:56,880 --> 00:01:01,169
Traducerea si adaptarea: Tanella Company®)

Te folosesti de un player pentru a opri filmul la fiecare replica. Cu ajutorul unui program (nu-i dau numele aici) schimbi extensia dorita (.str/.sub etc) si introduci/lipesti subtitrarea in film.
Poate exista o varianta mai simpla, dar eu pe asta o cunosc.

| deniidenisa156 explică (pentru Cronki):

Stiu cum se face, doar ca nu stiu toata engleza ca sa fac subtitrare ca asa nu mi.ar mai trebui subtitrarea, poti sa-mi faci tu? documentarul e din 2012 si nimeni nu l.a tradus si la noi sad

| Cronki a răspuns (pentru deniidenisa156):

Nici pentru 2012 fundite! laughing BSP....r nu gaseste automat subtitrarea? Totusi e din 2012 si filmul este in engleza.

Întrebări recente