| DragosMaCheama a întrebat:

Heyo, vreau si eu niste seriale de care sa nu ma plictisesc. Sa fie sf de preferat, nu prea imi plac asa de mult cele politiste cu rezolvare de crime. Se accepta si filme/anime-uri, la animeuri am vazut toate cele mainstream si mute altele. Sunt la zi la OP, Naruto, am terminat KHR, Bleach, FT, HxH, D Grays Man si majoritatea celor lungi, so u know. Hit me with it

Răspuns Câştigător
| TheRealFantasy a răspuns:

Incearca Star Trek (primul din 1966, Next Generation, Deep Space Nine, Voyager, Enterprise), Battlestar Galactica, Black Mirror, Doctor Who. Asta ca seriale.

Cel mai bun anime Sci-Fi la care m-am uitat e Steins; Gate. In acelasi timp si unul din cele mai bune anime-uri la care m-am uitat, prin top 4-5.

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Serialele StarGate.
Este un colac de seriale SF foarte reusit, merita de vazut toate, A-Z.

| faramatania a răspuns:

Altered Carbon, Hard Sun, Black Mirror, Sense8, Incorporated, Dimension Four-Oh-Four 2017, Stranger Things,Dark,Wayward Pines, Under The Dome, Childhood's End (mini-serie), Westworld, 11.22.63 (mini-serie) etc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

SF? Game of thrones
Jurnalele vampirilor are 9 sezoane (la care m-am uitat și mi-a plăcut)
Și ar mai fi Cronicile Shannara.
Am spus ce mi-a plăcut mie. sper că te ajută

| TheRealFantasy a răspuns (pentru anonim_4396):

Fara ofensa dar daca alea sunt SF eu ma impusc. Ce ai spus tu sunt din genul fantasy/supranatural, SF=Science-Fiction.

| Maskoff a răspuns (pentru TheRealFantasy):

Ți-am spus părerea mea. acum că mă gândesc mai bine, da. Nu a fost un răspuns corect pe pentru întrebare ta.

Sper că ai primit un răspuns mai bun din partea celor mai specializați. Îmi pare rău că nu te-am putut ajuta. O seară buna