| MaNDwN a întrebat:

Imi dati si mie niste sfaturi? As vrea sa incep o noua serie anime. Vreau sa fie ca Bleach si Naruto! Ce imi recomandati? Dar sa fie misto!

18 răspunsuri:
| kattya96 a răspuns:

Hmmm... cred ca o sa te indragostesti de Vampire Knight mie mi-a placut la nebunie ( daca nu l-ai vazut deja) big grin.
Vizionare placuta ^^.

| MaNDwN explică (pentru kattya96):

Imi poti povesti si mie daca ai timp si chef despre ce e? big grin

| kattya96 a răspuns:

rolling on the floor) yeee, fac publicitate buna! rolling on the floor)
Sa-mi spui daca iti place ( daca vrei big grin).

| ryuu a răspuns:

Am o nelamurire. De ce te chinui cu site-uri de gen care trebuie sa platesti sau sa bagi nu stiu ce cod sau care incarca anime-uri fara acordul fansubului care a traduc animeul respectiv? si nu intri pe un site dedicat anime-urilor care sunt traduse de ei de ex: http://royalgoofansub.net/....../index.php (ai aici ambele sezoane din Vampire Knight)
si multe alte anime-uri gasesti aici.
Iar niste recomandari:
din clasa anime-urilor lungi:
One Piece; seria Dragon Ball; YuYuHakusho; InuYasha; Fairy Tail; Katekyo Hitman Reborn.
Iar din clasa anime-urilor scurte:
Blood-C; Another; Code Geass; Claymore; Deadman Wonderland; Elfen Lied; seria Fate/stay; Gantz; Guilty Crown; Kaze no Stigma; Mirai Nikki; Phantom: Requiem for the Phantom; Sacred Seven;
Zegapain (nu este in ro)
Vizionare placuta.
Acum ma adresez tuturor.
Va sfatuiesc sa urmariti anime-urile pe fansub-urile care le-au tradus, nu pe nu stiu ce alte site-uri gen "seriale online". Deoarece respectivele fansub-uri au depus un efort considerabil si isi rapesc din timpul lor doar ca sa ne dea noua fanilor, anime-uri traduse in Ro. Plus ca respectivii (traducatori, encoderi, etc... intr-un singur cuvant "staff") nu au niciun venit de pe urma acestui lucru. In final sunt de parere ca ar trebui sa le acordam o oarecare atentie si sa urmarim anime-urile preferate pe site-urile lor si sa postam un conebtariu la fiecare ep vizionat in semn de multurire si respect pentru munca depusa.

P.S.
Nu vreau sa o luati ca pe o critica. Iar daca cineva sa simtit criticat, vreau sa-mi cer scuze.
P.S.S
Sunt sigur ca majoritatea fanilor anime sunt in cu totul de acord cu mine si ma sustin.

Toate cele bune in continuare!

| MaNDwN explică (pentru ryuu):

Mersi frate! sunt cu totul de acord cu tine. cineva se straduie sa faca treaba buna, iar noi profitam de ea. totusi, eu sunt in cautare de ceva nou, bun si smecher. si de aceea apelez la orice. multumesc de sfat!

| kattya96 a răspuns (pentru ryuu):

Buna. Eu chiar nu stiam ca exista site-uri de genul asta. Stiu doar ca atunci cand am incercat eu sa ma uit la acest anime ba pe un site nu era episodul bun, ba pe altul nu era tradus si m-am enervat. Mereu patesc chestiile astea, la orice serial vreau sa ma uit, plus ca uneori se incarca si greu.
Si daca tot am gasit un site bun, de ce sa nu ma uit pe el. Se incarca foarte repede, are toate episoadele/ subtitrarile si ce mai vreau eu.
Inteleg, ca la animeuri ar trebui sa ne uitam unde spui tu. Eu i-am dat site-ul asta pentru ca era cel mai la indemana si am crezut ca o sa o ajute...
In fine, multumesc de sfat si o zi buna.

| MaNDwN explică (pentru kattya96):

Aaa, chiar m-a ajutat. big grin e smecher. dar, mi se par personajel un pic cam sinistre. laughing dar, asta nu conteaza. laughing

| kattya96 a răspuns (pentru MaNDwN):

rolling on the floor) Doar e cu vampiri, nu smug
Apropo daca nu te uiti ar trebui sa incerci The Vampire Diaries day dreaming. Nu e anime, insa crede-ma ca nu stiu o persoana care sa se fi uitat la un episod si dupa sa spuna ca nu ii place rolling on the floor.

| MaNDwN explică (pentru kattya96):

Dar eu nu am spus ca renunutwinking

| kattya96 a răspuns (pentru MaNDwN):

Stiam ca nu renunti smug, eu ti-am mai dat un exemplu de serial ( daca nu te uitai deja la el :d).

| MauiNight a răspuns:

Fullmetal Alchemist

| MaNDwN explică:

Hmmm. pentru asa o descriere. meriti funda! si mi-ai si facut pofta laughing ma pun acum tongue sa ma uit tongue

| MaNDwN explică:

Msss :X :*

| SaberSlashS a răspuns:

Pai...Katekyo Hitman Reborn, Fairy Tail, One Piece si Drabon Ball Z/Kai sunt printre cele ''legendare''
Inafara de astea ar mai fi Gintama

| ANDy_7954 a răspuns:

Daca ai terminat Naruto poate te-ar interesa Naruto Shippuuden.alte sugestii:vampire knoght-este fenomenal, inuyasha-nu mi-a placut la fel de mult ca bleach, dar merge, guility crowl, one piece...

| MaNDwN explică (pentru ANDy_7954):

Naruto, naruto shippuden, bleach. atat am vazut pana acum si mi-au placut la nebunie. tongue

| MaNDwN explică (pentru ANDy_7954):

Dar totusi, nu cred ca va fi altceva mai misto ca si naruto si bleach. abia astept ca sa se bata naruto cu sasuke :X si sakura aia, hmm nu stiu ce tot freaca menta. n-ar mai trebui sa fie atata dupa sasuke. naruto e mai bun ca el big grin