| oykoj98 a întrebat:

Imi poate spune si mie cineva niste filme bune postapocaliptice gen Mad Max?

Răspuns Câştigător
| 393Dan a răspuns:

Waterworld (1995); I am legend (2007); pe astea le-am vazut si stiu ca-s bune.

3 răspunsuri:
| faramatania a răspuns:

The 5th Wave (2016),Prometheus (2012), Alien Covenant (12 mai 2017), Children Of Men (2006),The Matrix (1999),The Matrix Reloaded (2003),The Matrix Revolutions (2003)

| Sn4k3 a răspuns:

The Book Of Eli
I Am Legend
World War Z
Children of Men
Snowpiercer
The Road
Resident Evil : Exctinction - se aseamana cel mai mult cu Mad Max din serie.

| Zedge a răspuns:

Primul film care mi-a venit in minte, i-a venit in minte si utilizatorului de mai sus adica Waterworld (Lumea Apelor) 1995, este poate cel mai bun si de actualitate film in contextul incalzirii globale, adica ne arata unde ar putea ajunge planeta daca omenirea nu face ceva in privinta asta.