| drogh a întrebat:

Imi puteti recomanda filme/seriale interesante de vazut? (nu pe Netflix deoarece nu am ).

Răspuns Câştigător
| Simpatic a răspuns:

Pentru filme poti citi si https://www.tpu.ro/......de-notare/

Lista de seriale pe care am scris-o pe un alt topic:
The O.C. (2003-2007) - are 92 episoade
Chernobyl (2019) - are 5 episoade
Hip-Hop Evolution (2016-prezent) - pana in prezent are 16 episoade
Desperate Housewives (2004-2012) - are 180 de episoade, cred ca am vazut maxim 3 episoade si asta pentru ca imi place Teri Hatcher
Married... with Children aka Familia Bundy (1987-1997), are 262 episoade, acest serial mi-a placut mereu sa-l revad.
The Simpsons (1989-prezent), are pana acum 676 episoade, am vazut pana la sezonul 9
Chuck (2007-2012) are 91 episoade, mi-a placut e actiune cu comedie, e foarte misto
The X-Files aka Dosarele X (1993-2018), are in total 217 episoade, este un serial cunoscut de toata lumea, revolutionar la vremea aparitiei
Heroes (2006-2010), are 78 episoade, nu am vazut decat primele 2 sezoane in trecut si numai stiu de ce l-am abandonat
Supernatural (2005-prezent),are pana acum 327 episoade, am vazut doar primele 2-3 sezoane dupa care l-am abandonat
Game of Thrones (2011-2019), are 73 de episoade in total
Spartacus (2010-2013), are in total 34 de episoade
Prison Break (2005-2017),are in total 91 episoade, l-am vazut complet prima data cand s-a terminta la sezonul 4, apoi a aparut continuarea cu sezonul 5 pe care n-am vazut-o
The Office (2005-2013), are 188 episoade, nu cred ca am vazut 5 episoade, deci nu mi-a placut
Cam astea ar fi pe langa astea serialele din copilarie pe care nu le-am vazut complet ci doar pe bucati : Stargate SG-1, Buffy the Vampire Slayer, Xena: Warrior Princess, Alias, Lois & Clark, Hercules: The Legendary Journeys, The Fresh Prince of Bel-Air, Two and a Half Men, That '70s Show, Friends, Seinfeld.

3 răspunsuri:
| FerLin a răspuns:

Eu unul caut filemele care sunt nominalizate la oscar.
Ai mai putea cauta in forumurile pasionatilor de cinematografie. Acolo gasesti filme din tari si ale unor producatori/regizori mai putin cunoscute/cunoscuti care chiar au valoare dar li se face publicitate din motive, sa le zice economice.

| LoveSleep a răspuns:

Ca sa eviti raspunsurile cu o gramada de seriale sau filme pe care nu o sa le verifici deoarece iti va fi lene, spune-ne si tu un gen, un serial preferat, sau ce ai vrea sa vezi.

| Dude82 a răspuns:

Filme interesante de vazut gasesti pe https://film-bun.ro