| UnNumeScurt a întrebat:

Imi puteti sugera un film sau niste filme pe care sa le vad cu prietena mea? Nu la cinema. Gen de filme ...pai, ceva dragoste, actiune, aventura, sa nu fie plictisitor, gen sa te prinda filmul. Dau funda, mersii mult =).

Răspuns Câştigător
| NLS a răspuns:

Pearl Harbor cred ca e ceea ce cauti. (drama, dragoste, razboi) Are de toate. Sau Braveheart.

10 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Brothers, the boleyn girl, forrest gump, cold mountain.

| NLS a răspuns:

Daca va place aventura si misterul-magia, si n-ati vazut inca: The Prestige, si The Illusionist, ambele din 2006.
Far and away (Tom Cruise, Nikole Kidman, aventura, pe alocuri drama, accente de comedie, preia tema romanului "ION de Rebreanu")
A beautiful mind,
A walk to remember,
The Notebook,
Before I go to sleep,
si un film nemtesc (in general feriti-va de filme nemtesti... dar asta merita): Honig im Kopf (Head full of honey)
Meet Joe Black
Erin Brockovich
JUDE (1996) dupa romanul omonim de T. Hardy
Around the world in 80 days (2004) aventura, comedie

Grumpy old men & Grumpier old men (Morocanosii- Si mai morocanosii) comedie, pentru fanii genului oldies

| UnNumeScurt explică (pentru NLS):

Imi plac foarte mult filmele sugerate de tine. Iti multumesc pentru ajutor. Te mai rog ceva, imi poti spune unul dintre cele mai triste filme de dragoste? Sau daca nu de dragoste, ceva trist, mai trist decat a walk to remember. Multumesc inca odata

| NLS a răspuns:

Am vazut multe drame, (caci imi plac) dar daca e sa fie combinate si cu dragoste, doar astea mi-au ramas mai bine intiparite in minte: Braveheart, Pearl Harbor, Titanic, Gladiator (2000), JUDE (dar nu e de dragoste), First Knight (1995), Les Miserables 1998, Spartacus (1960), Tristan si Isolda, Remember me.

| Sn4k3 a răspuns:

The Rundown
Jumanji: Welcome to the Jungle
Pirates of Caribbean 1-5
Mad Max: Fury Road
21 and over
Hangover 1, 2, 3
Sau un film horror gen Wrong Turn, Friday the 13th, Wolf Creek 1, 2, Jeepers Creepers.

| Superior a răspuns:

-The Town (jefuit de banci, iubire imposibila, tradare)
-Ride Alongs (sunt doua parti, e comedie cu politie, roluri jucate de Ice Cube si Kevin Hart)

| cezar003 a răspuns:

Pompeii(o lectie frumoasa de dragoste pana la moarte) mai cu precadere
"Prince of persia" de asemenea o capodopera

| MajinVegeta a răspuns:

Juno, Warcraft, Regretele domnisoarei Austen.

| Laurentiu_Irimia_2002 a răspuns:

Iti dau cel mai tare film se cheama "Marea Mahmureala" e un film de aventură si puțină comedie.O sa vă placă.