| MadRaven a întrebat:

În general preferați să vedeți un serial sau un anime? De ce?

9 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Un serial, nu ma uit la desene animate

| Sn4k3 a răspuns:

Serial, e mai realist.

| Endoryus a răspuns:

Serial. Am trecut de varsta adolescentei sa ma mai uit la desene.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Endoryus):

Nu compara anime-uri cu desene.
Eu, între desene și anime-uri, prefer desenele.

| Justme1997 a răspuns:

Un anime, deși am si un serial preferat. Mă atrage mai mult animația si poveștile sunt mai creative.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De preferat ar fi un serial. Mi se pare mult mai complex și mult mai bine structurat. Și eu am fost total cuprins in lumea anime, însă pana intr-un anumit punct, căci pana la urma nu voi fi amator de anime-uri toată viața, nu-i așa?

In seriale pot sa examineze comportamentul personajelor, ba chiar mai mult, sa "intru in pielea personajului", sa simt ceea ce simte și el. De asemenea, așa îmi mai găsesc și câte o artista de care sa ma îndrăgostesc și sa ma reîndrăgosteasc ori de câte ori o văd, cu fiecare episod vizionat.

De asemenea astfel poți experimenta lucruri utile și plăcute.

Și totusi, un anime, sa spunem 30 de minute un episod... eh, e cam puțin spun eu?✌️

Mult succes și aștept și părerea ta. Tu ce ai alege?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Anime. Sunt mai profunde si originale. Serialele ma plictisesc

| AlexDarius3 a răspuns:

Un anime. Desi nu mai sunt copil, m-au marcat multe anime-uri faine la vremurile acelea cu animax sau cartoon network asta daca prindeam semnal la animax, daca nu mergeam la un verisor cu care mai stateam cand erau ai mei la munca. Ma rog, el avea semnal si cred ca le si inregistra, nu mai stiu sigur. prin 2012 cand aveam vreo 12 ani il rugam sa ma lase sa ma uit la Yu Yu Hakusho si cand plecau si ai lui ma dadea din fata televizorului sau calculatorului si imi zicea sa plec afara ca el se uita la hentai, nu cred ca erau hentai-uri pe animax nici la miezul noptii, dar el era pirat mare. Dupa 3 zile dupa care eram gonit afara l-am intrebat "Iulica, ce sunt alea hentai?" "Niste chestii pentru cei care i-au doar 10, pentru tocilari, chestii de afaceri, nu-i treaba ta!" si m-am pus sa invat de 10 ca sa imi arate ce sunt alea laughing.

Răspuns utilizator avertizat