| anonim_4396 a întrebat:

Intrebare pentru fanii Naruto:Cine e Tobi? Am cateva argumente ca el ar fi Madara:In episodul 140 si ceva el ii spune lui sasuke ca e madara iar in episodul 168 minato ii spune lui naruto ca tobi din akatsuki e madara uchiha.Dar inca ceva:in manga pe la capitolul 600 Tobi isi da jos masca si e madara obito....deci pana la urma cine e?

Răspuns Câştigător
| 123catalino a răspuns:

Tobi e obito fiindca in manga care episoadele se iau dupa manga naruto ii sparse masca lui tobi si kakashi il intreba daca el e obito iar el a zis ca asta nu mai conteaza dupa ce ia spart masca lui obito adevaratul madara a scapat de tehnica edo tensei si s-a dus sa-l ajute pe obito dupa ce naruto ii sparse masca lui obito, obito ii povestise cum a scapat.el a scapat fiindca jetsu alb l-a luat si la dus la adevaratul madara care era foarte batran avea parul alb si abia se mai putea misca madara a spus ca obito sa se dea drept el pana va captura toti kuuby obito avea jumatate de corp distrus iar madara is pus mana primului hokage obito a vrut sa se intoarca dar in pestera aceea nu erau iesiri aca ca zetsu alb la dus prin pamant cand a ajuns acolo rin era pe moarte iar kakashi a bagat mana in ea nu inteleg de ce a omorato kakashi, iar atunci obito sa enervet si i-a ucis pe toti cei 1000 sau 100 de ninja

10 răspunsuri:
| BlackNinja a răspuns:

Tobi este, de fapt, obito, in nici un caz madara.In capitolul 600 intr-o poza tobi(obito) apare langa madara.In concluzie tobi e obito 100%.

| AlexanderTheG a răspuns:

In episodul 140 spune ca e madara doar ca sa ascunda ca e Obito, daca te uiti, spune acelasi lucru si in manga, dar abia acum in 600 am aflat ca e Obito Uchiha, si ca adevaratul Madara Uchiha era "mort", adus la viata dupa cu Edo tense si reusind sa scape de sub controlul ei devenint imortal si invincibil pana cand cineva nu il sigileaza, evident.

| Never4ever a răspuns (pentru AlexanderTheG):

Pai si cand Minato ii spune lui naruto in episodul 168?

| AlexanderTheG a răspuns (pentru Never4ever):

Si acolo tot Obito a fost din cate se pare, dar cum minato si jiraya stiau ca doar Uchiha Madara pot controla si transporta pe Kurama, era evident ca el a fost de asta iau spus lui naruto ca a fost Madara, dar din pacate, nu a fost asa.

| AlexanderTheG a răspuns:

Intrebarile din anruto nu se pun pe TPU, ci pe forumul oficial naruto Romania, http://narutofan.forumulmeu.ro/forum, asta doar daca vrei sa primesti un raspuns calumea.

| OtakuForever a răspuns:

Dupa mine ar fi sufletul lui Madara in corpul lui Obito.
Dar sa mia vedem ce scrie in manga. happy

| Raggy a răspuns:

E Obto.Citeste in continuare si ai sa vezi ca se spun mai multe despre cum a devenit asa.

| carmen99 a răspuns:

Ar putea fi una si aceeasi persoana? Daca Obito ar fi de fapt Madara care este Tobi sau Madara care este Obito care este Tobi.Desi nu cred. Ar fi prea complicat.

| Never4ever a răspuns (pentru carmen99):

Nu pot fi una si aceeasi persoana pentru ca Obito este unu iar Madara altul. Obito este cel ce a fost in echipa cu kakashi si rin iar Madara este cel rau care a controlat vulpea cu 9 cozi si a pus-o sa atace konoha.

| BmX_9225 a răspuns:

Tobi este Obito dar si-a luat porecla de Madara Uchiha de aceea este aceasta confuzie si multi cred ca este Madara.Inca un lucru care ne dovedeste ca este Obito este acela ca ii lipseste ochiul stang(fiind implanta lui Kakashi). Poate credeti ca este o coincidenta sau ceva de genu' dar daca va uitati la Mangekyou Sharingan este la fel ca al lui Kakashi, iar puterile lor sunt asemanatoare, ambii putand sa teleporteze obiecte in alta dimensiune si sa le readuca in alta parte. Kakashi nu poate sa faca la fel ca Tobi dar face si el ceva asemanator (atuci cand ia luat mana lui Deidara)