| JustMe4ever a întrebat:

Intrebare pentru fanii seriei de filme Harry Potter :
Talizmanele mortii erau 3 : bagheta pelerina piatra. In film au aparut doar bagheta si piatra pelerina despre care era vorba este cea pe care o folosea Harry in primele filme?

Răspuns Câştigător
| hunterpainting a răspuns:

Da

6 răspunsuri:
| adytza98 a răspuns:

Sunt ultra fan harry potter si da erau Bagheta lui dumbledore, piatra vieti, si pelerina invizibilitati a lui haryr potter nu primele filme

| RΔϟVAη a răspuns (pentru adytza98):

Ba desigur ca a pomenit-o. A fost pomenita in povestea acea despre cei 3 frati care fiecare si-au dorit cate ceva dar ''mezinu'' si-a dorit o pelerina de care sa scape de moarte. Moartea i-a omorat fratii iar pe el nu l-a gasit doar la batranete dandu-i pelerina sa la fel fiului sau. Povestea a spus-o Hermione sau tatal Lunei. dar cred ca mai sigur Hermione.

| JustMe4ever explică (pentru RΔϟVAη):

Acum o luna si ceva am citit cartea.
Lucrul acesta este mult mai clar in carte decat in film. Hermione spune povestea dar doar Harry crede ca este vorba despre pelerina lui. Se dovedeste a fi adevarat desi existau mai multe astfel de pelerine doar a lui Harry putea face pe cineva complet invizibil si nu se uza niciodata.

| RΔϟVAη a răspuns (pentru JustMe4ever):

Adevarat.

| DeejayAndr3y a răspuns:

Harry Potter frumos film...da...

| JustMe4ever explică:

Le-am vazut dar in ultimul cand au aflat de talismanele mortii nu au pomenit nimic de pelerina lui Harry de aceea am aceasta nelamurire