| Noctus a întrebat:

Mi-am luat o plasma cat de curand, si am cea mai mica problema, de fapt e cea mai mare problema ce am intalnit-o la plasme.
M-am pus sa ma uit la un film, am luat un stick am pus filmul pe stick, l-am adaugat in plasma, totul functionea foarte bine, imaginea de milioane, dar, subtitrarea in romana nu mi-o ia, nu stiu de ce, m-am chinuit 2 zile sa i dau de cap si inca nimica, pur si simplu nu i-a subtitrarea in romana, aveti niste idei?

10 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

He,he,he! Simplu si usor! Iati Windows media player 8 sau 9, cand intri in film dai click dreapta si alegi la subtitles. Funda?

| Noctus explică (pentru anonim_4396):

Dar eu bag un stick in plasma ma, nu sunt pe calculator, plasma nu e conectata la pc, ceea ce pot face asta, dar nu vreau, vreau cu stick. intelegi ce spun?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Noctus):

Aa,pai desfa plasma, si este in mijloc ceva ca si un fel de procesor micut.Cumpara altul apoi, daca no sa mearga ia-ti un DVD dala pentru melodii si conectezi la plasma si alegi limbabig grin

| Noctus explică (pentru anonim_4396):

Filmele merg pe plasma, le vad in format foarte bine, doar ca nu pot controla subtitrarea, mi-o da doar in engleaza si nu stiu cum sa o schimb.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Noctus):

Pai,in ce limba ai vrea? In romana nu exista la plasme,doar la TV de exbig grinigi,Dolce, TVS, din astea

| Noctus explică (pentru anonim_4396):

Aveam un buton de la telecomanda, care dezactivai/activai subtitrarea.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Noctus):

Pai,telecomanda nu foloseste la nimic.Ia-ti un DVD,un docle,tvs, digi si iti bagi, altfel nu poti

| Alovelyteen a răspuns:

Salut,Noctus! Problema e în felul următor:plasmele, în general, nu au integrată funcţia asta, de vizionare a filmelor.Doar să vizionezi imagini, să asculţi muzică şi să vezi câteva clipuri video.Atât pentru portul USB integrat în plasmă. Pentru filme de o calitată bună şi eventual cu subtitrare, îţi iei separat un DVD player sau conectezi laptopul/PC-ul prin cablu analogic la plasmă.O seară bună!

| Noctus explică (pentru Alovelyteen):

Am comandat acel cablu analog deja!

| Andreyy_Andreyonutzz_1997 a răspuns:

Salut am si eu aceiasi problema tocmai ce mi-am loat o plasma full hd si la unele filme merge si subtritrarea la altele nu, ce pot sa fac?