nony
| nony a întrebat:

Nu stiu cat va place voua, dar eu sunt fan declarat al serialului - Two and a half men - Am vazut toate episoadele, incepand cu primul sezon, pana acum la sezonul 9 episodul 9.
Starul, unicul, cel care a ridicat si a tinut in viata pana in aceast moment serialul, a fost Charlie Sheen. Dupa parere mea, unul dintre cei mai buni actori de comedie. Dupa ce s-a certat cu aia de la CBS si a fost dat afara, imi doresc tare mult ca, cine o fi avut proasta inspiratie de a-l inlocui cu Ashton Kutcher, sa arda in iad. A stricat din temelii tot farmecul serialului. Kutcher nu e actor. E o imitatie, un actor de mana a 3-a, si singurul film in care a jucat si nu am adormit, a fost The Butterfly Effect. Dar nu din cauza lui, ci din cauza conceptului...
In fine, exista vreun fan pe aici care e de aceeasi parere?

8 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Totusi nu e vina lui Aston Kucher ca se poarta asa, pentru ca daca asta ii cer producatorii asta face. Uita-te la the 70's show, unde Aston isi joaca rolul excelent.Charlie Sheen nu o sa mai revina in 2.5 men niciodata, pentru ca deja a inceput filmarile la noul sau show pe Commedy Central.Nu sunt un mare fan al serialului dar din sezonul actual ultimele doua episoade au fost cele mai bune de cand a inceput serialul.Jon Cryer si Angus T. Jones sunt cei care mai tin serialul "in picioare" alaturi de Conchata Ferrell. Daca nu vin cu idei noi si nu ii schimba personalitatea lui Aston asta s-ar putea sa fie ultimul sezon.

| Intruder19 a răspuns (pentru Intruder19):

De cand a inceput sezonul actual***

| nony explică (pentru Intruder19):

Perfect de acord! Jon Cryer e destul de bun, dar cum a pus si @NuDauFunda, chimia dintre cei doi nu exista.Pacat, asta chiar ar putea fi ultimul sezon.

| DakotaRoyse a răspuns:

Sunt total de acord! Mai bine acceptau să rămână Charlie cu toanele lui cu tot decât să-l înlocuiască cu popândăul ăla. Dezamăgire!

| NuDauFunda a răspuns:

Eu n-as spune totusi ca Charlie Sheen era vedeta incontestabila a showului. Si Jon Cryer mi se pare foarte bun, iar chimia dintre actori si contrastul dintre personaje mi se pare ca facea toti banii.
Recunosc ca nu vazusem decat primele 4 sezoane, dar parca si scenaristii au ramas intr-o pana grava de idei odata cu inceputul sezonului astuia. Nu numai ca Ashton Kutcher e un actor slab si deloc potrivit peisajului, dar si chimia dintre personaje e 0, iar poantele mi se par mult mai putin haioase. Faptul ca cele mai tari faze din tot sezonul sunt cele in care Allan se poarta ca regretatul Charlie mi se pare destul de relevant.

| sorinL1 a răspuns:

Cele mai bune seriale au maxim 4-5 sezoane SAU scenaristi geniali. Two and Half Men deja a lungit-o prea tare. Pentru mine, serialul s-a terminat pe la sezonul 5-6, cand inca mai aveau haz. Acum nu mi se pare deloc funny glumele. Nu e vina lui Ashton, el este un actor bun (70's Show, Butterfly Effect, etc) dar nu are cum sa salveze serialul.

Charlie Sheen o sa joace intr-un nou serial difuzat de FX.

Răspuns utilizator avertizat
| Britney13 a răspuns:

2 barbati si jumatate. Ce vremuri :-x cand era desigur Charlie Sheen. DE cand a venit Ashton Kutcher serialul e un esec waiting wtf ce i`a apucat pe astia. Era chiar bun :-|