| anonim_4396 a întrebat:

Ce emisiuni urmariti de obicei?

9 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Dacă era o solutie ce scrii tu era de mult implementata. Dar nu e.

| Sn4k3 a răspuns:

De parca n-ar fi destui inculti si analfabeti laughing. Trebuie sa treaca prin materii nu pentru a afla ce le place, ci ca sa se nu se incadreze in categoriile mentionate anterior si sa dobandeasca niste cunostinte generale.

| PainTech a răspuns:

Scoala nu o sa se desființeze.

Ceea ce sper eu sunt câteva reforme enorme.

Pe scurt : specializare și conținut practic mai mult.

| AnastasiaK a răspuns:

Ah, uite cui ii explicam eu de cod si algoritmi laughing

Si ca sa nu fiu total pe langa intrebare totusi: nu, nu trebuie sa faci nicio materie 12 ani de zile. Invatamant obligatoriu ai doar 10 ani, care da, sunt necesari si in mare parte au materii bune, doar ca predate prost (ma rog, vina e impartita intre profesori si elevi, ca nu te obliga nimeni sa tocesti, tu alegi s-o faci).

| anonim_4396 explică (pentru AnastasiaK):

Ce cod si algoritmi? Ia zi, cui ii explica-i? Sistemul de invatamant e praf, si nu cred doar eu asta.

Evident ca stiu ca 10 clase sunt obligatorii. Dar degeaba daca exista 12. Nimeni nu vrea sa aiba 10 clase, atata timp cat vecinul are mai multe.
10 clase obligatorii prin lege, dar 12 clase si facultate obligatorii datorita societatii. Sper ca ai inteles ce vreau sa zic.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Apropo, astia care mai raspundeti si n-aveti respect si educatie, primiti block din start. Nu am timp sa ma cobor la mintea tuturor.

| suntserios a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai cum sa avem educatie cand tu vrei sa desființezi scoala?

| anonim_4396 explică (pentru suntserios):

Da, vreau s-o desfiintez pentru ca pentru unii chiar nu funcioneaza. Si cu si fara tot needucati sunt. laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

1 - Lecţii de viaţă.
2 - The Science of Stupid.
3 - Ochii din umbră.
4 - How It's Made.