| anonim_4396 a întrebat:

Sal.Imi puteti spune ce serial urmeaza la TVR1 dupa Legandele palatului:Regele Geunchogo? Ms. Dau funda...

Răspuns Câştigător
| eucumine010 a răspuns:

19:45 Sport

20:00 Telejurnal

Omologarea tragerilor Joker, Loto 5 /40, Loto 6/49 şi Noroc

21:00 Judecă tu!

Moderator Ramona Avramescu
Tema: Greva parlamentară
Invitaţi: Mircea Toader- PDL, Theodor Meleşcanu-PNL, Sorin Ioniţă-Expertforum,
Peter Eckstein Kovacs-UDMR, un reprezentant neconfirmat PSD
Producător tv. Antonela Ghemu
Transmisiune directă
22:10 Documentarele Televiziunii Române

Exclusiv Prezintă Bogdan Şerban Iancu -Golgota Basarabiei. (MOLDOVA-FILM, 2010). Scenariu Victor Vasilache, Ion Chistruga Regie Ion Chistruga, Alina Ciutac Voce Ion Ungureanu Un documentar istoric în memoria tuturor victimelor regimului totalitar comunist din Moldova şi din fosta Uniune Sovietică. Filmul reflectă o vastă perioadă de timp, cea a ultimelor 9 decenii, din istoria modernă şi zbuciumată a unei părţi a Moldovei cunoscută sub numele de Basarabia. Documentarul conţine un vast material cinematografic de arhivă, ce reflectă adevărata istorie a acestui meleag, care azi se numeşte Republica Moldova. Este primul documentar istoric din epoca postsovietică neimpregnat de minciună, de propagandă şi neadevăr. Autorii au folosit un bogat material factologic, mărturii ale victimelor regimului totalitar comunist, şi pentru prima dată au scos la lumină numeroase dosare şi documente din arhivele fostelor KGB şi NKVD. Totodată au folosit ca suport ştiinţific şi raportul Comisiei pentru Studierea şi Aprecierea Regimului Comunist Totalitar din Republica Moldova, cît şi consultanţa a doi specialişti în domeniu. Producător tv. Cristina Ţilică
23:30 Aventura urbană

Oraşe mici, poveşti necunoscute. din 28 ianuarie.
Realizator Irina Luca.
Producător tv. Lidia Voicu
00:25 Profesioniştii

2 răspunsuri:
| Th3H4ckerB0y a răspuns:

Uita-te pe google scrie program TV si cauta TVR1 FUNDA

| DexterM14 a răspuns:

Nu ma refer la programul TV.Ma refer la serialul coreean ce va incepe peste 2 saptamani