| MadaraWar99 a întrebat:

Imi spuneti si mie niste anime/desene ce pot fi vizionate pe youtube dublate in romana?

Răspuns Câştigător
| ryuu a răspuns:

De ce faci dublu-post?
Revenind la subiect! Nu gasesti anime-uri dublate in limba romana. Deoarece universul anime nu este dezvoltat, iar cea mai mare parte a anime-urilor traduse in limba romana sunt fansub-uri.
Gasesti destule site-uri fansub in romana:
shinobi-fansub.ro
anime.kage.ro
anime4fun.ro
anime-nolimit.ro
royalgoofansub.net
deseneanimeonline.ro
Iar lista poate continua.
Intreaba-l pe prietenul nostru Gogu, ieri a implinit 15 anisori!

1 răspuns:
| Cupcakestar a răspuns:

Nu prea cred ca o sa gasesti anime-uri dublate in romana pe youtube, ci doar subtitrate in romana!
http://a-kage.info/
Aici este un site unde poti viziona anime-uri subtitrate in romana!^^Pe site-ul asta ai si anime si manga, poti sa iti faci si cont pentru a putea da comentarii, dar ca sa stii pentru a le viziona trebuie sa dai pe versiunea:"trilulilu", pentru ca pe:"peteava" nu te poti uita, deoarece le-a scos!:( Varianta aceea se afla chiar deasupra episodului pe care l-ai ales de la respectivul anime! ^^
Sau un alt site pe care poti viziona direct de pe "trilulilu":http://www.animekage.com/
Sper ca te-am ajutat!(^o^)/