| bebe1000 a întrebat:

Saltu TPU, am o problema cu toate filmele peste 720 p, pur si simplu se misca in reluare sunetul o ia in fata ...am placa video de 512 mb destul de noua... De la ce poate fii?

6 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Depinde si de procesor, daca ai unul single core degeaba ai placa de 512 mb pentru ca randarea clip-urilor se face cu ajutorul procesorului.

| Cronki a răspuns:

Nu trebuie sa ai PC performant ca sa poti vedea filme in 720p!
Am un P4, 1gb RAM si placa video pe AGP de 128 si filmele in HD merg "unse"!
Cauta pe careva care se pricepe sa se uite un pic la configuratie. Poate ai nevoie de drvere, poate in PC ruleaza prea multe procese care consuma ram si procesor.

| 1707Cezar a răspuns:

Nu este de la placa video, este de la hard ori are bufferul prea mic ori are bad-uri si caraie daca ai hard ide sau sata 1 nu folosi filme 720 sau 1080p pentru ca li se strica platanulcare citeste de pe diskul dinautrul hardului cumparati un hard sata 2 de pe okazii sunt cam la 100-150 de lei daca este sub 100 de lei sunt proaste n u le lua

| razvanisor a răspuns:

Ai calculator prea prost sau ai virusi asa am patit si eu mult succes

| bebe1000 explică (pentru razvanisor):

Pai si cam care sunt cerintele pentru a vedea un film calumea ale unui calculator?

| AdrianNr198 a răspuns:

Pentru. caam placa de video mica si eu aceia-s problema trebuie sati ei o placa de video mai buna plus ca mai trebuie 2 gb ramn etc mai mult ca sa-ti faci pc bun.