| anonim_4396 a întrebat:

Cum e posibil sa nu pot vedea filmele in 1080p, cu o placa video de 2 Giga (AMD ATI Radeon HD 6310 Graphics)? Nu mai zic ca si alea de 720p se misca destul de incet, sau ma rog nu e sincronizat sunetul... Oricum ideea e ca nu merge bine.
Am instalat Driverul corespunzator, si am folosit diferite playere pentru a deschide filmele.
Daca stie cineva ceva, mi-ati fi de mare ajutor happy

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca nu suporta placa video nu ai ce-i face. si la mine se ineaca calculatorul la filmele in 720, de 1080 nici nu mai vorbesc

| Tagaso a răspuns:

Dai clic pe start, tastezi"dxdiag"bifezi verificare semnături digitale, pentru driveri, la ecran(display)să ai tot pe Enable(accelerare...)

| anonim_4396 explică (pentru Tagaso):

Click pe Start, Run (Executare), si apoi "dxdiag"!
Da, am afacut si asta, sunt toate activate... Totusi nu merge!

| Tagaso a răspuns (pentru anonim_4396):

Dacă ai folosit toate playerele free îcearcă și Splash Pro, bănuiesc că ai toate codecurile, dacă nu K-Lite Full.

| Freddie23 a răspuns:

Pune KMPlayer cu setarile recomandate.
Banuiesc ca e de la codecuri sau procesor... KMPlayer le rezolva pe amandoua in acelasi timp: pune el codecurile si nu solicita nici procesorul mai mult de 15% pe nucleu.

| anonim_4396 explică (pentru Freddie23):

Daca tot vine vorba de procesor, e un AMD E-300 APU, e dual dar e destul de mic, de 1.3 Ghz... Oricum KMPlayer nu l-am folosit, O sa incerc sa vad ce iese.

| Freddie23 a răspuns (pentru anonim_4396):

Asa cum ti-am zis KMPlayer este solutia!
La tine o sa-ti solicite mai mult procesorul... dar sunt convins ca o sa mearga!