| Someone1289 a întrebat:

Acum 2 ani am văzut un film de tip romance. Era vorba despre o femeie casatorita, care a decis sa se înscrie la cursuri de dans tango parca... acolo se indragosteste profesorul de dans de ea, si ea de el. Iar ea ii spune sotului de amant, si pana la urma ea ramane cu profesorul.De mult timp il caut, si voiam sa-l revad. Ma puteti ajuta? Cine-l stie?
Daca mi-l gasiti, dau funda.

3 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

În stilul acesta, știu doar Shall We Dance?(2004). Însă ea e profesoară și el... elev. Ar fi și altele cu dance însă nu cu subiectul acesta.
https://www.youtube.com/watch?v=HNjVaaZXcBY
Vezi și Take the Lead (2006)

| Someone1289 explică (pentru floresdemayo):

Din păcate nu e filmul pe care-l caut, dar îti mulţumesc că mi-ai sugerat filme asemănătoare.

| floresdemayo a răspuns (pentru Someone1289):

Îmi pare rău. Ar mai fi și filmul Love N' Dancing (2009). Vezi dacă...
http://www.cinemagia.ro/filme/love-n-dancing-42401/
Nai vezi și The Tango Lesson (1997), Tango Tales (2012) Tango libre (2012)