| Lory_Flory_2001 a întrebat:

Adresez aceasta intrebare cunoscatorilor filmelor star wars. Am vazut toate partile, am inteles tot in afara de un lucru: mai exact, de ce nu aveau voie sa se casatoreasca Anakin si Padme in episodul 2? S-au casatorit in secret, dar de ce?

Răspuns Câştigător
| TrăieşteClipa a răspuns:

Cavalerii Jedi nu aveau voie sa se casatoreasca.

3 răspunsuri:
| Lory_Flory_2001 explică:

Asta stiu si eu. Dar, daca nu ar avea voie, cum s-ar naste jedi? Inseamna ca mai multi jedi au incalcat aceasta regula?

| liliacALB a răspuns (pentru Lory_Flory_2001):

Titlul de cavaler Jedi nu se transmite ereditar, ci se acorda numai dupa acel antrenament riguros de ani in sir. Nimeni nu se naste Jediwinking

| Lory_Flory_2001 explică:

Multumesc, oricum!

Întrebări recente