| mariacris98 a întrebat:

Am cumpărat recent un DVD cu un film, dar când încerc să îl pornesc cu GOM Player, se blochează și până în final se închide. Ce ar trebui să fac pentru a porni filmul?

Răspuns Câştigător
| lpavel a răspuns:

Descarci si instalezi : K-Lite_Codec_Pack sau VLC player si il rulezi cu el!

| mariacris98 explică (pentru lpavel):

Mulțumesc!

| lpavel a răspuns (pentru mariacris98):

Cu placere! happy

3 răspunsuri:
| NLS a răspuns:

Nu ai nevoie de codecuri suplimentare, daca folosesti VLC sau POT Player.
Dar fiindca ai amintit de DVD original, o sa ai multe fisiere cu extensia.ts cel mai probabil.
Poti face un playlist cu ele in oricare dintre programe, nu-i vorba.

Dar exista vreo 3 programe special create pentru filme originale. Acestea citesc inclusiv meniul filmului, poti alege sa vizionezi Extra-uri sau commentarii daca exista... totul din interfata special creata pentru acel film.
PowerDVD, WinDVD si TotalMedia Theatre
(Unul dintre ele nu mai primeste versiuni noi, s-a destramat firma producatoare, dar programul merge inca bine)