| QVictorya a întrebat:

Am privit un film simbata asta dar nu stiu cum se numeste.
Era despre doi oameni, care faceau diferite trucuri, cred ca erau iluzionisti(daca exista asa cuvint)-magiciani(cam mult spus), ei erau foarte buni prieteni, unul la tradat pe celalalt, si a ajuns fara nici un motiv la inchisoare, dupa el s-a casatorit si a avut o fiica, apoi si-a inselat sotia...chestii de astea.
Iar dupa el a inventat o masinarie, tot pentru trucurile sale, prietenul sau incerca prin diferite metode sa ii afle secretul, dar nu a reusit, in cele din urma el a murit, iar primul a ramas si fara sotie- sa spinzurat si a ramas si fara amanta- la parasit.
Spuneti-mi va rog mult cum se numeste, l-am cautat mult, dar nu l-am gasit, sper ca ma ve-ti ajutahappy
Mersi mult*

Răspuns Câştigător
| swordfish a răspuns:

The Prestige
http://www.imdb.com/title/tt0482571/

3 răspunsuri:
| swordfish a răspuns:

Cred ca vorbesti de The Prestige

| MeRazvan a răspuns:

The Illusionist? e cel mai bun film cu iluzionisti, nota 9+ Uita-te la el, si daca iti place, te astept cu funda big grin

| Mai_Multe_Marinica_1998 a răspuns:

Uita-te pe programul tv din ziua cand ai vazut filmul. Asa e cel mai simplu:X