| Adecoo a întrebat:

Salut, am si eu o întrebare!
Sunt casatorit si am o fetita de o luna cu soția mea.
Acum amanta mea a ramas însărcinată, daca vreau sa recunosc copilul as putea sa am probleme pentru ca sunt casatorit cu altcineva?
Sau soția ar putea sa ma încurce cu ceva ca sa nu pot recunoaște copilul?
Si cam ce acte mi-ar trebui ca sa recunosc copilul?
Multumesc, va rog fără răspunsuri răutăcioase.
Menționez ca soția stie deja totul!

Răspuns Câştigător
| Lioana a răspuns:

Avand in vedere situatia data sotia te-ar putea parasi si sa castige atat divortul cat si custodia fetitei.
In legatura cu recunoasterea copilului amantei nu te poate opri nimeni sa o faci in afara de amanta. Dar dupa cum ti-am zis iti poti pierde familia.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ai putea sa-ti convingi amanta sa faca avort, in felul asta, nu ai risca ca sotia sa divorteze si sa-ti ia copilasul.
Oricum, copilul amantei poate avea numele tau, daca amanta te declara ca tata, dar va trebuii sa-i platesti pensie alimentara.
Baiete, s-au inventat prezervativele!
Foloseste-le cu incredere ca sa nu-ti distrugi casnicia si viata!

| Adecoo explică (pentru Violleta2022):

Multumesc de sfat!

| DragosMatei123 a răspuns:

Foarte misto, te respect pentru ca eu nu voi intra in nimeni niciodata