| robylego a întrebat:

Salut.Am si eu o intrebare: cum pot sa scap de frica de filmele de groaza? Cum pot sa ma uit la un film de groaza fara sa ma sperii?
va dau ca exemplu filmul

Nghtmare on elm street

Răspuns Câştigător
| Lexii a răspuns:

Hei! Cred ca cel mai bine ar fi sa vezi filmul impreuna cu un prieten sau un membru al familiei. O sa iti fie mult mai usor pana te obisnuiesti sa il vezi singur.
Oricum gandeste-te ca este doar un film, nu realitateawinking.

6 răspunsuri:
| 54ndy a răspuns:

Păi de aia îi zice film de groază, să te îngrozeşti sau uitate la filme de comedie acolo nu este nici un pericol să te sperii. Sau uitate în reluare la film şi să fi pregătit când vine scena în care te sperii te ţii bine de pernă şi închizi ochii.

| Ciprian a răspuns:

Trebuie sa-ti invingi teama. Uita-te la mai multe filme pana n-o sa-ti mai fie frica. Va merge te asigur. Succes!

| Necunoscutu_9289 a răspuns:

Poate stai prost cu inima... intr-un fel e si normal sa te sperii ca de aceea le zice filme horror sa tresara inima putin dar imagineaza`ti ca este doar un film nu realitate.

| Angel0 a răspuns:

Nu te mai uiti. Nu am o parere tocmai buna despre persoanele care adora filmele de groaza.

| bebitzu a răspuns:

Pai, daca vrei sa nu te speri la un film de groaza, ar trebui sa ai in minte tot timpul ca este doar un film si ca nu se poate intampla asa ceva in realitate, cu atat mai putin tie. Apoi ai putea sa incerci sa ti se para oarecum amuzante unele scene din film de exemplu in Nightmare, personajul "rau" are o infatisare care poate fi interpretata ca fiind amuzanta, in cazul in care nu vrei sa fi speriat. Dar filmele de groaza pentru asta sunt facute, pentru a speria lumea, bine, daca se ajunge la vise ciudate, deja e prea mult. big grin Sper ca am fost de ajutor big grin

| DE3a94 a răspuns:

Poi ai putea sa te uiti la un film de groaza-comedie ca sa nu te sperii foarte tare...