| Madalinn1999 a întrebat:

Salut! Am un cont de Netflix cu 2 abonamente, 1 e folosit de către un prieten în Germania și acum îi cere să actualizeze locația, nu îl lasă să vizioneze. Ce ar trebui să fac să îi meargă și lui?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Netflix nu mai permite locatii diferite la un singur cont, de aceea prietenul tau a fost detectat si eliminat.

Prietenul tau sa-si faca cont personal de Netflix pe locatia lui si atunci nu va mai avea probleme.

| Madalinn1999 explică (pentru Violleta2022):

Mulțumesc frumos, Îmi pare rău dar nu mă lasă să îți evaluez răspunsul!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Sa îl pui sa își facă cont separat. Netflix nu mai permite împărțirea de conturi la adrese diferite.