| mrspantalonipufosi a întrebat:

Ce anime-uri imi recomandati genre Comedy-Romance?
NU HAREM, HENTAI, SAU ECCHI
Sa fie gen Lovely Complex, Kimi ni todoke.etc.
Cele mai multe si mai dragute primesc funda

Răspuns Câştigător
| Miauti a răspuns:

Ai Yori Aoshi
Cosplay Complex
Abenobashi Mahou Shoutengai
A-Channel
Chobits (favoritul meu si face parte din animeul clasic...)
DearS (se aseamana cu Chobits, doar ca aici e vb despre niste extraterestri care sant sclave)
Cromartie High School
Toradora! (se aseamana cu lovely complex, ambele au povestea asemanatoare)
Air Gear (personal nu imi place)
Air Master (frumos e cu arte martiale si comedie... cred ca dc il vezi o sa simpti un drog)
Baccano!
Bad Boys
Baka to Test to Shoukanjuu (hmmmm! :))
Bakuman
Busou Renkin
Dennou Coil

My sites
http://miauti.blogspot.com/ (manga review)
http://dacotaku.blogspot.com/ (stiri otaku)

5 răspunsuri:
| birdie14 a răspuns:

Chrono-Crusade
Inuyasha

| Ichigo a răspuns:

Mie imi plac Kaicho wa Maid sama - un fel de comedie-romance, Shakugan no Shana- ceva mai profund cu romantism ascuns...ma rog vezi tu, Nana presupun, desii nu l-am vazut niciodata, Chaos Head daca vrei desii numai cam 30% din el e romance e mai mult psihologic, Fortune Arterial - foarte frumos facut cu o poveste interesanta, MM! daca vrei desii e cam ciudat - e despre un baiat masochist care incearca sa se vindece intr-un club de la scoala si sefa este o nemiloasa fata frumoasa, deci iti dai seama., si cam atatea stiu cu romantism.noroc

| Nadeshiko a răspuns:

Pandora Hearts (e mai putin romance), Uraboku, Gosick si Kaichou wa maid-sama

| FairyTailFan a răspuns:

Inuyasha e super tare.Nu este ecchi sau hentai dar este romantic, actiune si comedie cat sa te saturi laughing

| IxaDeathAngel a răspuns:

Si nana sau shakugan no hana si...inuyasha