| CristalMine a întrebat:

Salut la toata lumea! Cred ca ati auzit ca cica contiuna Twilight chiar si dupa Breaking Dawn partea 2(daca nu stiti cautati pe google ca sigur gasiti). Ei bine, eu sunt un mare fan, dar sincer nu as vrea sa continue! Deoarece sigur va fi diferit:Studioul Summit Entertainment a fost achiziţionat de catre Lionsgate, Jon Feltheimer, presedintele Lionsgate, a mentionat ca:„Prevăd că Breaking Dawn Part 2 va avea încasări de peste 700 de milioane de dolari la box-office în toată lumea. Este greu să-mi imaginez că o franciză al cărei film obţine asemenea încasări nu va mai putea fi valorificată ulterior".

"Este o serie nemaipomenită pe care pe care au reuşit să o menţină admirabil, fără să îi scadă deloc valoarea. Aşa că sper că o vom continua într-un fel sau altul". Sunt sigura ca nu va mai fii la fel, mai sunt si actorii, iar eu sunt convinsa ca nu vor continua, cititi anuntul asta:"Lovitura-soc pentru fanii Twilight! Desi parea foarte incantata sa continue filmarile la Twilight, Kristen Stewart a declarat intr-un interviu ca s-a saturat la culme de filmul care a facut-o celebra si, daca nu ar fi contractul, ar renunta la filmari chiar in acest moment.", deci nu vor mai continua, deci probabil vor gasi alti actori, deci nu va fi la fel! Ca o concluzie:nu sunt incantata de continuare si ma rog sa nu se intample, sunt sigura ca vor sa continue doar pentru bani! O sa schimbe toata magia pe care o are twilight, doar pentru mai multi bani? Sa fim seriosi! Va rog fara comentari urate, oricum vorbesc mai mult cu fanii twilight, care stiu ce frumoase sunt filmele...in fine.Totusi n-am postat asta degeaba, am o intrebare:Voi, sincer, ce credeti despre continuare? Vreau sa stiu parerea voastra! Va pup!

Răspuns Câştigător
| euzictutaci a răspuns:

Buna! Hmm.si eu sunt de acord cu tine: nu as vrea sa ma continue! In schimb, daca ar ramane aceeasi actori poate as vrea.dar asa NU! Chiar si-ar pierde toata magia acest film absolut impresionant! Si chiar nu si-ar avea rostul sa incalceasca atata povestea! Consider ca e perfect cum e acum si abia astept sa apara partea a 2a din Breaking Dawn love struck, dar dupa as vrea sa se opreasca!

6 răspunsuri:
| mariacris98 a răspuns:

Chiar nu stiu despre ce ar putea fi vorba in seral pentru ca filmele au fost facute dupa toate cele 4 carti si, intr-adevar, daca s-ar continua si-ar pierde toata magia. Daca nu ar fi fost aceeasi actori si in fiecare film, nu cred ca m-as mai fi uitat pentru ca nu era la fel. Da, ar fi frumos sa se continue seria, dar sa fie filme, sa fie aceeasi actori si sa fie dupa cartile scrise de aceeasi autoare. Altfel nu va mai fi la fel. Oricum nu as vrea sa fie povestea altcuiva in film, ci doar a Bellei si Edward. Nu mi-ar placea daca s-ar schimba in povestea lui Renesmee si a lui Jacob. Imi plac prea mult aceste filme pentru a continua in alt fel dupa ce povestea personajelor principale practic s-a terminat. Si, in plus, nu ar mai fi la fel nici daca s-ar face un serial si nu un film.

| CristalMine explică (pentru mariacris98):

Exact,daca ar fi aceeasi actori si s-ar continua tot dupa ''mintea'' lui Stephenie ar fi super sa se continue dar dupa ai vazut ce am scris, am ogramada de argumente sa cred ca nu va fi asa.din pacate.

| izabelageorgiana a răspuns:

Sincer mi-ar placea sa continue dar sa aiba la baza tot un roman de Stephenie Meyer ( deci dorinta mea ar fi sa continue ea cartile si apoi sa faca un film dupa cartea a 5-a). Asa, ai dreptate, se cam duce farmecul, mai ales daca schimba actorii. Imi doresc enorm sa continue dar sa fie tot la standardele care au fost pana acum. Daca o fac doar pentru bani, decat sa strice filmul, mai bine lasa.

| คlєxヅ a răspuns:

angry Da ce...Sa dam bani pe film? Da hai dale dracu.Recunosc ca si eu sunt un fan ff mare dar chiar sa fim seriosi, doar un sihopat ar da bani doar pentru un film.Eu as vrea sa continue dar sa nu fie ceva de peste 700 de milioane de dolari. Apoi cine ar sta pe un munte de bani si ar fi un nebun dus cu capul ar da atati bani! Dar, cred ca nici ala nu ar da atati bani.Este un film foarte foarte foarte foarte frumos! Pai are cam 1000 si 1000 de fani! Dar asta nu inseamna ca ei sunt prosti si ar da atatea parale.

| Marian_Paula_1998 a răspuns:

Daca Sthephanie Meyer ar mai scrie o continuare a cartii,, Zori de zi"si s-ar face un film dupa ea( actorii raman neschimbati) ar fi foarte bine. Dupa parerea mea chiar ar mai trebui o continuare a cartilor deoarece volumul,, Zori de zi" se termina vag:,, Si apoi am trait mai departe fericiti in aceasta mica, dar perfecta bucata de eternitate."

| CristalMine explică (pentru Marian_Paula_1998):

Am auzit ca filmul BD part 2 n-o sa se termine dupa cartewinking