| AndreiMarin499 a întrebat:

Salut, se mai merita sa mergi la Cinema?

18 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Merita evetual daca e vreun film bun. Eu merg de obicei la filmele care au un plus daca sunt vazute la cinema, gen cele 3d, horror sau chiar musical.

| RAY a răspuns:

Desigur ca da, dar si pe un 4k se vede bine filmele plus un home cinema 5.1

| corbulalbrosu a răspuns:

DA. Este locatia perfecta in care poti sta strans lipit de cea care te insoteste. Insa cu o conditie sa-ti si permita. big grin

| anonim_4396 a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Poate ăsta e singurul motiv pentru care ar mai meritalaughing

| doctorandus a răspuns:

Daca ai bani, ai chef, ai cu cine, etc.

| Sn4k3 a răspuns:

Adica, ce s-a schimbat de nu s-ar merita? Daca vrei sa vezi un film mai rapid, in atmosfera de acolo, mai ales daca e 3D, merita.

| RainmakerX a răspuns:

Depinde de persoana.
Din punctul meu de vedere nu prea merita caci prefer sa stau in pat, sa mananc ce vreau. Daca esti cu altcineva poti sa pui pauza filmului sau sa faci altceva, de ex sa mai iei mai multa mancare.

Plus ca sunt mult mai comod in mediul meu.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Nu, bani aruncati pe fereastra. Si nici nu esti comod. Mai bine stau in patul meu pufos si mananc ca o scrofita decat sa dau bani sa intepenesc pe-un scaun 2 ore cu toti nesimtitii care vorbesc si rad ca niste porci, se ridica si se fataie etc.

| Endoryus a răspuns:

Da. Am vazut Piratii din Caraibe (ultimul) in 3D Imax anul trecut. Nu se compara cu ceva vad eu acasa pe pc.

| RAY a răspuns (pentru Endoryus):

Ai tv 4k?

| Endoryus a răspuns (pentru RAY):

Nu. Nu ma impresioneaza inca prostiile alea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu prea

| teo530 a răspuns:

Da.

| Lule a răspuns:

Nachos. Cateodata mai intru si la film

| P3d1a a răspuns:

Eu ma duc atunci cand vreau neaparat sa vad un film care nu a fost lansat decat in cinematografe, sau mai rar daca sunt cu cineva si nu avem ce face laughing.

Dar nu inteleg intrebarea in totalitate. Ce vrei sa spui "se mai merita"? Adica s-a meritat candva si acum din ce motiv nu s-ar mai merita?

| AndreiMarin499 explică (pentru P3d1a):

Întrebarea era da ca se mai merita în ziua de azi sa mergi la cinema, având în vedere ca exista și alte opțiunii care par mai avantajoase sau nu cum ar fi abonamente la servici de streaming Cum ar fi Netflix, Hbo go sau filme pe Dvd.

| P3d1a a răspuns (pentru AndreiMarin499):

Pai cei ce se duc la cinema se duc fie ca vor sa vada un film care nu a aparut pe DvD sau Bluray

| UnderCovor a răspuns:

Mai avantajos ar fi sa iti faci abonament la Netflix