| Ionita_Claudiu_2000 a întrebat:

Am mare nevoie de un anime bun de genul Tokyo Ghoul sau Deadman Wonderland. As prefera unul spre genul Deadman Wonderland, cu 12 episoade sau cel mult 2 sezoane. Sa nu fie chiar horror. Am observat ca Deadman Wonderland era recomandat ca un anime horror. Nu mi s-a parut. Vreau ceva de genul. Fara prea mult sf, cu o poveste buna. nu prea horror.
M-am lungit cam mult laughing
Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Highschool Of The Dead,Another, Attack On Titans, Death Note.
Sau, daca vrei un pic mai lung, insemnand vreo 26 de episoade cred, Higurashi no Naku Koro ni.

| Ionita_Claudiu_2000 explică (pentru anonim_4396):

Another l-am vazut. Death Note am auzit ca e cam plictisitor. Attack On Titans nu prea e genul meu. Highschool of the dead, am auzit despre el si mi se pare cam "pokemon". Higurashi no Naku Koro ni, nu stiu nimic despre el. Poti sa-mi faci o mica descriere? Multumesc.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Ionita_Claudiu_2000):

Higurashi no Naku Koro ni

Unul dintre cele
mai gore (adica cu sange,mate,sange si mai mult sange o vai cat sange)
anime-uri pe care le vei vedea vreodata,nu contine scene sexuale si este unul dintre cele mai cunoscute anime-uri pentru continutul lui.

Poveste fara spoilere:
Se muta un dilau intr-un sat si lucruri urate se intampla.

Totusi la scenele pe care le contine,are o poveste foarte faina, mult potential si o gramada de plot-twisturi la care nu te-ai astepta, daca nu esti genul care nu suporta deloc scenele acelea cu mate si asa, acest animeu nu este pentru tine, dar in reste este fain.

Uite aici cateva anime-uri mai "fucked up" daca vrei:
https://www.youtube.com/watch?v=ZkJYB-sU03o

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca esti genul care nu suporta*

4 răspunsuri:
| Sined_Denis_1997 a răspuns:

Devil mai cry