| AvatarPanda a întrebat:

Salut TPU! Doar eu cred că mulți oameni nu fac diferența între animație și live-action? Pentru că mulți numesc serialele Disney Channel precum Hannah Montana Jessie, Austin și Ally, etc. desene animate, deși nu sunt.

6 răspunsuri:
| J0B0MAT a răspuns:

Generic sunt numite așa pentru că sunt pentru copii.

| AvatarPanda explică (pentru J0B0MAT):

Animația nu e doar pentru copii, există și desene animate pentru adulți, mai există și animeuri (care sunt tot animație), deci nu are sens să numim serialele live-acțion desene animate. Dacă un lucru este vizionat de mulți copii nu înseamnă că e doar pentru ei, să luăm furios și iute de exemplu, sau jurassic parca, back to the future, etc. Desenele animate sunt pentru toți.

| J0B0MAT a răspuns (pentru AvatarPanda):

Cele de pe Disney Chanel sunt pentru copii.Nu sunt interzise adulților, dar publicul țintă sunt copiii.Și e mult mai simplu să le spui copiilor că sunt desene animate în general, decât să te apuci să le faci o teorie a genurilor și subgenurilor cinematografice.Astea sunt discuții pentru cinefili, nu subiecte de făcut observație copiilor sau oamenilor care le spun mai simplu desene, tot de la copii. Dacă cineva nu se apucă să spună totul corect teoretic, științific, nu înseamnă că nu știe despre ce vorbește.

| AvatarPanda explică (pentru J0B0MAT):

Nu am am spus că trebuie să le explicăm copiilor, eu am vrut să subliniez că sunt două chestii diferite. Bine înțeles că, copiii și persoanele care nu sunt interesate de desene animate sa live-actionuri nu o să facă diferența, eu mă refer la cei care consumă tipul ăsta de content și știu să aprecieze desenele animate.

| SkandallKamataru a răspuns:

Pe posturile respective de obicei sunt desene animate, acum ca baga si d-astea cu oameni, tot pentru copii sunt si sunt bagate in aceiasi oala laughing N-ai cum sa spui ce faci bebe te uiti la seriale? Suna prea matur, spui desene animate.

| AlexisZLS a răspuns:

Aveam si eu aceeași curiozitate cand urmaream Disney Channel.dar nu este doar un canal de desene animate tho. spre exemplu cum este Minimax..este un canal cu interese pentru copii și adolescenți..rezultand desene animate, respectiv filme si seriale pentru adolescenti
Acum ca le spun desene, nu e o problema.dar consider ca ai dreptatelaughing..noi sa fim sanatosi