| qxAlbastru a întrebat:

M-am uitat si inca ma uit la o gramada de animeuri.[ongoing].
Dar vreau sa ma mai uit si nu prea mai stiu la ce...sunt o gramada de animeuri, da stiu...doar ca majoritatea nu ma atrag asa ca nu stiu daca prierd sau nu un anime bun.
Asa ca..va cer sfatul :]]
La ce anime ar trebui sa ma uit?

Mentionez ca nu sunt iubitoare de animeuri clasice gen Inuiasha [ daca asa se scrie ]..Imi plac animeurile care iti capteaza atentia..nu foarte scary dar cu mister, poate dragoste..actiune..chestii diferite de clasice.:]]]

Sper sa stiti vreun anime de genu...happy

Răspuns Câştigător
| Zoey112 a răspuns:

Fairy tail
kaleido star
tokyo mew mew
mermaid melody
shugo chara
yumeiro patisiere
kirarin revolution
kamikaze kaitou jeanne
maid-sama!
la corda d oro
sugar sugar rune
gokujou mecha mote iinchou
si pe site asta gasesti o gramada de anime-uri dupa cum iti plac in functie de gen:http://www.animenewsnetwork.com/encyclopedia/search/genre
PS:poti sa-mi spui si mie la ce anime-uri te-ai mai uitat ca nici eu nu prea mai am la ce sa ma uit:)

| qxAlbastru explică (pentru Zoey112):

Paii mersii love struck..La unele m-am uitat dar o sa incerc sa ma uit la celelalte pe care mi le-ai dat.
Eu pana acum m-am uitat la prea multe animeuri incat sa mi le amintesc pe toate :]]]
Dar pana acum cele mai interesante mi s-au parut :
Shin sekai yori
Sword art online
Zero no tsukaima
La storia della Arcana Famiglia
Itazura na kiss [ desii nu ma atras deloc cum sunt desenate caracterele mau indemnat mai multe fete si a fost destul de dragut =]] ]
Aquarion evol
Another
Tonari no kaibutsu-kun [ e ongoing si desii...nu e chiar stilul meu.e interesant]
Sukitte ii na eu [ e draguta povestea love struck :]] ]
Kami-sama hajimemashita [ e ciudat de tampita povestea dar te atrage :]]]]
Magi
Hiiro no kakera love struck
Avatar :Legenda lui Korra...e mai mult desen animat dar e destul de interesanta povestea e incalcita din cauza "puterilor si dragostei" :]]
Ao no exorcist
D.Gray-man
High School of the dead a fost prea misto =]]]
Kaichou wa Maid-sama
Sunt multe :]]]..pe moment nu pot sa zic foarte multe ca maine dau teza la romana si-s bata :]]] dar sper sa fie ok acestea :]]

| Zoey112 a răspuns (pentru qxAlbastru):

Mersi pentru anime-uri happy si succes la teza happy