| anonim_4396 a întrebat:

Scuze ca nu am ales categoria corecta dar nu apare nimic de "desene animate" asa ca am luat o categorie care e aproapiata de aceea, dar sa revin la subiect. Acum mult timp era pe minimax un desen cu soareci vs sobolani, din cate imi amintesc actiunea se petrecea un evul mediu si era vorba despre un soarece legendar care avea o sabie (cea mai buna sabie din tinut sau ceva de genu') cu care putea sa omoare orice, intr-un final la castel venise un soarece nou (nu mai stiu cum il chema) si se credea ca acela era alesul pentru a manui sabia aceea asa ca au pornit in cautarea sabiei si armurii acelui soarece maret pentru a scapa tinutul de sobolani si alte pericole. Astea sunt doar fragmente mici de amintiri dar sper sa va ajute. Multumesc pentru ca ati citit si raspunsul corect o sa fie bine inteles funda happy Pace

Răspuns Câştigător
| Alex12223 a răspuns (pentru MeForeverAlone):

Am gasit, man, nu e niciunul din lista de acolo dar merci ca ai incercat. Se pare ca desenul respectiv se numea ''Redwall'', e chiar foarte fain ar trebuie sa te uiti si tu la el, mie inca imi place si nu m-am mai uitat la el de mai bine de 10 ani. Oricum, o sa-ti dau funda pentru ca ai fost singurul care a incercat happy

| MeForeverAlone a răspuns (pentru Alex12223):

I'm a girl