| PlayTheGame a întrebat:

Vreau si eu o lista cu filme gen "The Book of Eli" si as dori sa va mai intreb ceva, era acum cativa ani pe canalul ActionStar al celor de la Dolce un film cu Zombi sau ceva in genul, era vorba de o masina venita din spatiu care pe timpul calugarilor din Himalaia 1_00 nu stiu cat, calugari o ingropasera sub un sigiliu sub pamant si in al 2 razboi mondial sau primul a fost rupt sigiliul din cauza bombardamentelor, lupta se desfasura noaptea soldati erau omorati si tarati acolo si li se injecta ceva in maini parca in asa fel incat toate degetele se uneau si in loc de palma aveau un OS ascutit in varf. Actorul principal nu mai stiu cum se numeste dar era un tip bine facut, deci actiunea se petrece pe la 1900 si ceva. Vas fi recunoscator daca mi-ati spune numele filmului, Mentionez ca era difuzat prin 2006-2007-2008 pe acel canal de televiziune dar mai mult ca sigur era 2007.

Răspuns Câştigător
| Raven a răspuns:

1.Filmul respectiv ar putea fi Mutant Chronicles-Razboiul mutantilor(2008), insa actiunea se petrece in secolul 28, nu 19.Vezi trailerul http://www.youtube.com/watch?v=pS9jv8ejIgY 2.Filme gen The Book of Eli, daca te referi la faptul ca actiunea se petrece intr-un viitor postapocaliptic-seria Mad Max, The Postman, Waterworld, The Road, I Am Legend, Children of Men, Escape from New York, Escape from L. A., Tank Girl, Death Race, Cyborg, The Blood of Heroes, Babylon A. D., The Hunger Games.

6 răspunsuri:
| Raven a răspuns:

Cu placere

| Shottas a răspuns:

....filmu il stiu, chiar l-am vazut acum cateva saptamani ..il caut si til dau.

| PlayTheGame explică (pentru Shottas):

Ok multumesc frate!

| Shottas a răspuns:

Frate l-am cautat da nu am dat de el...Cautal atent pe dvx online... cred ca sti ce e.

| PlayTheGame explică:

Da acesta este filmul, Mutant Chronicles! IEEE multumesc frate si da eu mi-am adus aminte decat inceputul filmului cu ruperea sigiliului si de aceea am crezut ca este secolul 19 scuzati informatia gresita multumesc incaodata

| SyLvYuTzU a răspuns:

Uita-te la Big Bad Wolf!
E super tare filmu!happy