| JunNnkie a întrebat:

Am un pc nou cu sigiliu si vreau sa-i schimb placa video? Pot sa o schimb acolo de unde am luat PC-u; fara sa-si piarda sigiliul (garantia)?

4 răspunsuri:
| horia2012 a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa-i suni si sa-i intrebi. In principiu se poate daca si placa video ai cumparat-o sau o cumperi de la ei. Daca deja o ia, trebuie sa-i intrebi. Conditiile de garantie difera.

Răspuns utilizator avertizat
| KaTha010895 a răspuns:

Din cate stiu eu nu poti pentru ca acel pc este in garantie. Nu este de datoria vanzatorului sa iti schimbe placa video. Cand l-ai cumapar vanzatoru ti-a dat o garantie prin care nu ai voie sa rupi sigiuliu daca vrei ca inca sa fie in garantie. Iar daca chiar vrei sa desfaci sigiuliu atunci pc i-si va pierde garantia. Sper ca ti-a fost de ajutor raspunsu meu! Funda?