| justaguest a întrebat:

imi puteti spune care e ordinea corecta a serialelor si filmelor "Dragon Ball"? stiu ordinea serialelor(1-DB 2-DBZ 3-DBGT 4-Kai=DBZ) dar nu stiu cum se intersecteaza acestea cu filmele(peste 10 daca nu gresesc) ultimul fiind batle of goods, dar nu stiu daca e sfarsitul de la DBZ sau GT...
a doua problema ar fi: am descarcat tot pack-ul DB, dar cand am cautat separat seria DBZ am gasit-o impartita in sezoane. problema e ca numele episoadelor din cele sezoane nu corespund cu ce am descarcat prima data...
a treia intrebare: DBZ are format 16:9? pentru ca asa l-am descarcat in pack-ul ce continea toate serialele

1 răspuns:
| ZOZOKid a răspuns:

Http://myanimelist.net/anime/223/Dragon_Ball

Filmele sunt trecute ca alternative version deci poti sa le vezi independent de serie dupa cum ai chef. De asemenea, nu cred ca DBZ are format 16:9 deoarece este un anime vechi ( facut prin '89), iar la vremea aceea animeurile nu se faceau in acest format. Singura serie DBZ 16:9 este Dragon Ball Kai si este facuta in 2009 : http://myanimelist.net/anime/6033/Dragon_Ball_Kai