| 91Bogdan91 a întrebat:

Știe cineva dacă anime-ul "Bleach" va fi realuat? Știu că au trecut mulți ani de la încheierea lui, însă tot sper să reînceapă. laughing Mulțumesc anticipat!

7 răspunsuri:
| crysty1222 a răspuns:

Nu cred ca va fi reluat sau cel putin nu acum. Manga are deja 2 ani de cand e terminata si nu s-a auzit nimic de nici-o reluare, sezon nou sau macar un OVA. Stiu ca anime-ul s-a terminat cu Ichigo spunand "Ne mai vedem", deci a lasat loc de o continuare, dar din pacate deja au trecut 6-7 ani si nu s-a mai auzit nimic. Oricum, pana se aude ceva de anime iti recomand sa citesti manga Bleach daca n-ai facut-o inca, e destul de interesanta continuarea.

| teo530 a răspuns (pentru crysty1222):

Ce înseamnă OVA?

| crysty1222 a răspuns (pentru teo530):

OVA sau Original Video Animation este o serie de cateva episoade sau doar un episod in unele cazuri, facute dupa povestea originala din manga. OVA-urile au un buget mult mai mare si sunt mult mai detaliate, atat ca poveste cat si ca animatie. Poti spune ca un OVA cuprinde mai multe detalii din manga, si animatia este mult mai buna fata de seria anime originala. Durata lor este mai mare decat al unui episod normal, poate ajunge chiar si la 2 ore un singur OVA. Majoritatea au intre 30 si 50 de minute.

| teo530 a răspuns (pentru crysty1222):

Wow. Orice anime are ova?

| crysty1222 a răspuns (pentru teo530):

Nu, de obicei doar animeurile care au un rating foarte mare primesc si OVA-uri, dar nu in toate cazurile se intampla asta.

| teo530 a răspuns (pentru crysty1222):

A mersi. Scuză-mi neştiinţa.

| crysty1222 a răspuns (pentru teo530):

Nici-o problema. Pana la urma de asta suntem aici, sa ne raspundem unii altora la ce nu stim.