| Rapidistu07 a întrebat:

Salutare tuturor, am si eu o intrebare legata de un film de groaza vazut acum mai bine de 5/6 ani pe Kanal D.
E vorba despre un grup de prieteni(nu mai stiu numarul exact, in jur de 5 baieti si fete)care ajung intr-un oras bantuit in mijlocul pustietati, orasul era gen Western, nu mai stiu multe despre film, dar imi amintesc la final ca filmul se numea Orasul cu 101/102 locuitori, si la final aproape toti prieteni au fost omorati a mai ramas doar o fata(blonda parca)si cand a iesit din acel oras tablita unde erau numerotati membri orasului s-a schimbat la 106/107 locuitori.
Va rog daca stiti sa-mi spuneti cum se numeste filmul, dau FUNDA!

9 răspunsuri:
| faramatania a răspuns:

Seamănă foarte bine cu Eaters (2015),acesta este mai nou însă, dar subiectul pare a fi același, exact 5 prieteni care ajung într-un ținut gen western, iar de aici, scapă într-adevăr doar o fată:
http://www.imdb.com/title/tt2109127/
Vezi și trailer:
https://www.youtube.com/watch?v=wUZpZBb-uwc

| Rapidistu07 explică (pentru faramatania):

Seamana nitel, dar filmul e mai vechi cam din 2009-2011 cam asa, si erau alte personaje.

| faramatania a răspuns (pentru Rapidistu07):

Posibil,eu ți-am spus că seamănă și e mai nou.Atât.Oricum,poți să-l vezi, dacă nu-l găsești pe cel căutat.

| Sn4k3 a răspuns:

Tii minte vreun actor?

| Rapidistu07 explică (pentru Sn4k3):

Nici filmul nu prea il mai tin minte

| Sn4k3 a răspuns:

Ghost Town (2009)?

| Rapidistu07 explică (pentru Sn4k3):

Nu-i, in centrul actiuni sunt un grup de prieteni tineri 20-25 ani

| Ssssmokin a răspuns:

Vezi daca este house of wax

| Rapidistu07 explică (pentru Ssssmokin):

Nu-i Casa de ceara!