| Anonimul151 a întrebat:

Merită să achiziționez un abonament NETFLIX? Cum stă treaba cu această platformă de filme? Există filme și cu subtitrări în romana? Cât este un abonament?

Răspuns Câştigător
| heavenf a răspuns:

Buna!
Da, subtitrarile sunt in engleza si romana(daca nu ma insel si alte limbi)
Exista 3 tipuri de abonamente
Abonamentul Minim – 7, 99EUR / lună
Abonamentul Standard – 9, 99EUR / lună
Abonamentul Premium – 11, 99EUR / lună
Eu ti-as recomanda sa imparti contul, adica sa va strangeti mai multe persoane si sa impartiti suma de plata, dar daca doresti un cont doar pentru tine, e o investitie buna, mai ales daca esti o persoana pasionata de filme/seriale.

7 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Am avut abonament, și as zice că merită. Am văzut filme necunoscute care chiar au fost interesante. Ce m-a dezamăgit atunci, asta a fost acum trei ani, acum nu știu dacă mai e așa, a fost că toate filmele bune care sunt cunoscute, toate filmele celebre, nu le-am găsit acolo. Ce mi-a plăcut mult a fost interfata, e un program ușor de utilizat

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu sunt un pasionat de asta dar eu n-as da banii pe asa ceva. Eu cunosc cel putin 4 pagini web cu filme si seriale.

| Anonimul151 explică (pentru Salontanul):

Și du cunosc multe pagini de filme online gratuite, însă am auzit că merită mai mult cu Netflix pentru că ai și mai multe avantaje, filme etc.

Eu nu mă prea uit la filme, seriale atât de mult, deci pentru mine nu s ar merita să îmi cumpăr un abonament.

Întrebarea era pentru informare. Deci nu știu dacă o să îmi cumpăr un abonament.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ai suficiente filme și seriale interesante pentru toate gusturile. Exista subtitrări in romana, engleza și alte limbi uneori.

Și da merita sa cumperi, te uiți și tu legal la niste filme.

| Sn4k3 a răspuns:

Da, ai multe filme si seriale, toate subtitrate.

| BabaOarba a răspuns:

Avantaje Netflix fata de site-urile gratis de filme si seriale: n-ai nicio reclama (si reclamele sunt enorm de multe pe site-urile piratate, la orice click), nu trebuie sa tii minte unde ai ramas cu filmul/serialul ca va continua exact de unde ai ramas, ai tot timpul sugestii in functie de ce preferi si de multe ori sugestiile sunt chiar potrivite, subtitrarea in limba romana este regula si nu am gasit ceva nesubtitrat pana acum, din aplicatie poti downloada orice episod doresti.

Exista avantaje si fata de alte platforme asemenea Netflix, mai multe filme si seriale. Dar depinde si de gusturi. Unii prefera Disney, daca sunt fani Marvel sau animatie.

| girlboss420 a răspuns:

Recomand amazon prime!