| Girll12 a întrebat:

Seriale care chiar merita vazute? Ceva cu adolescentii
Imi puteti explica si despre ce sunt serialele?

Răspuns Câştigător
| AnyAda a răspuns:

Gossip Girl - este vorba despre viata unui grup de adolescenti bogati din Upper East, New York si chiar merita vazut dupa parerea mea;
Pretty little liars - daca iti place suspansul, este cel mai indicat serial. Serialul urmareste aventurile a patru fete Spencer, Hanna, Aria si Emily a caror gasca se sparge dupa disparitia "sefei" lor, Alison. Un an mai tarziu, ele incep sa primeasca mesaje text de la cineva care foloseste semnatura "A", care ameninta sa le dea in vileag secretele, chiar si pe cele ascunse cu bagare de seama, pe care credeau ca le cunoaste doar Allison.
Suburgatory - este vorba despre o adolescenta care se muta cu tatal ei in suburbii si incearca sa se adapteze. E destul de amuzant.
The lying game- este vorba despre 2 gemene care au fost separate la nastere si s-au regasit si fac schimb de vieti pentru o perioada, pentru a o putea gasi pe mama lor biologica. E foarte bun serialul.
Eu eram sceptica in privinta serialelor cu vampiri si chestii de genul, dar am vazut The vampire diaries si m-a surprins faptul ca. chiar mi-a placut, deci ai putea sa il incerci si tu. De asemenea, ai putea sa te uiti si la Teen wolf.
Alte seriale cu adolescenti, licee si chestii de genul : 90210 si 10 Things I hate about you.
Sper ca te-am ajutat! happy

11 răspunsuri:
| ColorBubbles a răspuns:

Gossip girl-viata moderna, amuzanta si amoroasa a unor adolescenti...nu pot sa iti explic despre ce e, pentru ca sunt foarte multe intamplari...merita vazut.

| LoveAnimepsimagirl a răspuns:

American Pie? laughing E o comedie +15 ani oricum mori de ras rolling on the floor)).

| nana0000 a răspuns:

Pretty little liars(iti dai seama dupa nume ca e vorba de niste fete care acum sunt urmerite din cauza unor minciuni din trecutul lor)sau gossip girl(despre un site cu barfe despre viata unor liceeni)

| M25M a răspuns:

Seriale care merita vazute:
Lost - un grup de naufragiati sunt nevoiti sa supravietuiasca pe o insula misterioasa
House M.D.- prezinta viata si cazurile unui doctor noncomformist.
Terminator the sarah connor chronicles- Adolescentul John Connor lupta pentru salvarea lumii de catre atacul masinariilor(vei prejudeca serialul dupa titlu insa este foarte bun si chiar cu adolescenti)
The O.C.- viata unui grup de patru adolescenti care incearca sa duca o viata normala in pofida dramelor vietii.

| Seby90 a răspuns:

Scrubs.

| EvaneSScence a răspuns:

Gosspi Girl - prezinta viata unor tineri cu bune cu rele
Glee - serial muzical (merita vazut)
Grey's Anatomy - urmareste viata unor stagiari, rezidenti si menorii lor în fictivul Seattle Grace Mercy West Hospital din Seattle, cum se lupta pentru a duce la bun sfarsit antrenamentul medical si de a mentine un echilibru in viata lor personala happy

| Anonimuuuussssss a răspuns:

Pariu cu viata. Sper ca te-am ajutat!

| abel001 a răspuns:

One tree hill. un serial cu adolescenti si nu numai, cu probleme de'a lor, insa din care poti invata unele chestii.winking

| mihaibute a răspuns:

Nimeni nu-i perfect, e un serial foarte bun

| Seropozitiv a răspuns:

Ai putea incerca Skins (versiunea britanica). Este un serial cu si despre adolescenti in mare, toata povestea fiind in mare centrata asupra acestora. E vorba de probleme interioare (tipice adolescentilor, bine-nteles), povesti de iubire/despartiri si tot soiul. Insa in mare e o oarecare drama. Merita vizionat banuiesc. Nu stiu daca au aparut subtitrari in romana insa, pe vremea cand m-am uitat eu nu erau insa daca ai cunostinte in limba engleza, banuiesc ca nu o sa fie o problema.