| Blastphemy a întrebat:

Top 3 seriale? Ce seriale le considerați capodopere?

Răspuns Câştigător
| alessandra10 a răspuns:

Am vazut mai multe seriale bune, cum ar fi The royals, Prison break, How to get away with murder etc, insa singurul pe care l-as putea numi capodopera e Sherlock. L-am terminat acum ceva vreme si de atunci n-am gasit unul care sa-l egaleze. Scenariu, actori, replici, muzica, efecte vizuale, totul e ca la carte. S-ar putea ca ultimul sezon sa ti se para un pic exagerat, insa per total e superb. Ti-l recomand din suflet.

| Blastphemy explică (pentru alessandra10):

Mersi că mi-ai amintit de Sherlock! O să-l reiau de la 0 pentru că n-am văzut toate episoadele. Într-adevăr, o capodoperă de serial.

37 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Prison Break. Daca a reusit sa o captiveze pe sotia mea, chiar e bun happy.

| Blastphemy explică (pentru cristi202):

Mai cunosc eu tot o reprezentantă a sexului frumos. Hmm... suspect.
P.S.: Încă nu l-am văzut.

| cristi202 a răspuns (pentru Blastphemy):

Pai sa-l vezi, merita. Am vazut, dupa ce ti-am scirs mesajul, ca si altii ti l-au recomandat, deci chiar e bun.

| RAY a răspuns:

Supranatural,povesti de groaza americane, povestiri din cripta

| faramatania a răspuns:

Twin Peaks,, apoi reușite:GoT, Lost, The Man In The High Castle

| Doub a răspuns:

Black Mirror
Reign
Si... fainut a fost si Prison Break

| Blastphemy explică (pentru Doub):

Black Mirror, da! Am crezut că sunt singurul. Ce serial... Foarte tare.

| Doub a răspuns (pentru Blastphemy):

Nu, nu esti singurullaughing
foarte tare? e genial

| Blastphemy explică (pentru Doub):

Abia aștept sezonul 2. De unde le mai scot? Poți face filme întregi (unele durează chiar cât un film întreg) cu episoadele alea! Și ce filme!

| Doub a răspuns (pentru Blastphemy):

Sezonul 2? Dar nu e deja? laughing

habar nu am, Doamne cat asteptam genul asta de serial

| Blastphemy explică (pentru Doub):

Sezounl 4, pardon! Parcă-s beat.

| Doub a răspuns (pentru Blastphemy):

Parca? laughing

| Blastphemy explică (pentru Doub):

Din nefericire, doar parcă.

| Doub a răspuns (pentru Blastphemy):

Alcool-ul nu reprezinta o solutie in viata, tinerelaughing

| Blastphemy explică (pentru Doub):

Nu, reprezintă o întrebare iar eu sunt mai curios de felul meu să aflu și răspunsul.

| Sn4k3 a răspuns:

Game of Thrones
Supernatural
Lost/The Mentalist/BMS/Wolf Creek (daca ai vazut si ti-au placut filmele)
Dar capodopera doar primul.

| Blastphemy explică (pentru Sn4k3):

Game of Thrones, love it! Am mai văzut și Lost. Încă îl urmăresc.

| J0B0MAT a răspuns:

1.Penny dreadful
2.13 reasons why
3.Game of thrones/The vampire diaries

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

1. Rick and Morty
2. Fargo
3. House of Cards

| N0xEterniS a răspuns:

1.Breaking Bad - e considerat de multi ca fiind cel mai bun pana la ora actuala.
2.Hannibal - Nu e pentru toata lumea. Dar cei care inteleg serialul, sunt constienti ca e o capodopera.
3. Niciunul. Nu este posibil ca toate serialele sa fie capodopere.
Foarte bune : Dexter, Prison Break

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

House MD, Mr. Robot, Westworld.

| Blastphemy explică (pentru anonim_4396):

House MD e bun tare. Westworld încă nu m-a atras. Mr. Robot... nu-l știu.

| missfatadelatara a răspuns:

1. Viața mea
2. Viața vecinei
3. Viața lui Eminescu

Răspuns utilizator avertizat
| Andersen2k18 a răspuns:

1.Prison Break
2.The Vampire Diares 3 The Forest
3.Star Wars

| goblinuldansatordincalcaie a răspuns:

Astazi am termnat serialul 13 reasons why, si mi-a lasat o parere buna. Daca vrei sa te desprinzi putin de fictiune (Game of Thrones, The Vampire Diares, The Originals) si daca esti interesat sa vezi un serial cu 13 episoade despre o chestie normala in zilele noastre cum ar fi sinuciderea, mi se pare un serial potrivit. Am vazut in el disperarea si tot ce simt niste parinti care si-au pierdut singurul copil, am vazut cum se hartuiesc unii copii mai slabi (in scolile din america, la noi situatia e putin diferita), am vazut cel mai important lucru : ce simte un adolescent, cred ca cu totii am avut momente in care ne simtieam singuri, fara prieteni. Hannah Baker, personajul principal, a fost tradata de persoane pe care le consdera apropiate, a fost lasata balta, a ajuns sa fie subiect de barfa si ceilalti o vedeau usuratica. A ales sa se sinucida pentru ca avea nevoie de suport, de sprijin, insa nu l-a primit... Acum nu sunt genul dramatic, nu sunt de acord cu sinuciderea si nu cred ca faza ca a fost parasita e atat de intemeiata pentru ca era un baiat care era indragostit de ea, totusi s-a sinucis si a lasat casete pentru cei care au facut-o sa recurga la asta, explicand totul. Mi-a placut serialul pentru ca e vorba de chestii de adolescenti, chestii pe care le inteleg. Astept sezonul 2 care va aparea in 2018. Daca te-ar interesa un alt serial care e genul mai spre realitate, POLDARK mi-a placut, este vorba de un barbat care are afaceri miniere si niste femei, poate te-ar interesa...

| Blastphemy explică (pentru goblinuldansatordincalcaie):

O să-l urmăresc. Mersi!

| Blastphemy explică (pentru goblinuldansatordincalcaie):

Ah... despre normalitate, cum zici tu... Vezi Me and Earl and the Dying Girl. Genial. Da, e film.

| goblinuldansatordincalcaie a răspuns (pentru Blastphemy):

O sa le vad, dupa ce am terminat 13 reasons why mi-am dat seama ca sunt interesata si de seriale mai spre realitate in care vad reactii ale oamenilor in diferite situatii sau chiar chestii prin care trece toata lumea in adolscenta. De obicei ma uitam la seriale fantastice care ma mai desprindeau de realitate, insa dupa cum zic eu, in viata echilibrul e baza, asa ca ambele genuri sunt interesante de vazut.

| cami1626 a răspuns:

1.Game Of Thrones
2.Prison Break
3.Mr. Robot

| alehar05 a răspuns:

Game of thrones (nu exista serial ca el), Dexter, Vikings

| Blastphemy explică (pentru alehar05):

Înseamnă că n-ai văzut Black Mirror, Breaking Bad, Sherlock... lista poate continua. Sunt sigur că ești subiectivă.

| Roby860 a răspuns:

Game Of Thrones, The Walking Dead, LOST-Naufragiati

| Angelbeautiful2303 a răspuns:

Star wars, game of thrones, the walking dead

| MaGdaLeNnA00 a răspuns:

1cenusareasa si cei 4 cavaleri 2 the vampire diares 3 the forest

| norisorii77 a răspuns:

Supranatural,TVD sau Teen Wolf.