| Empower a întrebat:

V-ati uitat la The Mentalist? Daca da, ce parere aveti despre acest serial?

Răspuns Câştigător
| Elena2407 a răspuns:

Cel mai tare film ever! Tot ce am invatat de acolo este adevarat si bun de pus in practica! de la sfaturi privind insomnia pana la cum sa afli unde a ascuns x un obiect sau daca are u obiect ascuns! comedie de bun gust, curiozitate (mister) la maxim, love story, actiune, filosofie si chiar daca la un momentdat "te prinzi" cine e "criminalul" - filmul nu is pierde farmecul pentru ca pe parcursul anchetei tu inveti alte siretlicuri sau iti vin chiar tie in cap unele noi pentru ca acest film iti face creierul sa gandeasca precum Mentalistul. De ce nu, poate chiar te vei transforma intr un mentalist pana la urma? happywinking

6 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

E ok.

| fdhgcvnb a răspuns:

Salut! La început eram fascinată. Patrick face tot serialul-e genial, tupeist, fără niciun pic de respect pentru reguli sau sentimentele celorlalți, descurcăreț.Nu cred că mai are sens să spun ilar. Ce probleme am avut eu cu serialul:în primul rând, după sezonul 3 și-a pierdut farmecul; pe cât de grozave erau întorsăturile de situație și șiretlicurile lui Patrick,uneori întâmplările erau ridicole și complet nerealiste-aproape mă simțeam jignită că scenariștii credeau că voi înghiși o așa chestie trasă de păr; primul Red John era perfect-trebuia să-l lase pe el sau măcar să găsească un al doilea mai bun-a fost o dezamăgire totală când am aflat cine era-nu se potrivea deloc cu idee pe care o aveam în cap despre el-e imposibil ca un om așa de șters,slab,laș și fricos să fi fermecat atâția oameni câți complici loiali a avut; și în ultimul rând, povestea de dragoste cu Teresa a fost amânată până în ultimul moment,așa că au înghesuit totul în ultimul sezon-da,știu că a existat chimie între ei de la toate celelalte sezoane, dar totuși! Încă puțin și eram sigură că voi vedea un nou fiasco gen Tony/Ziva (NCIS:Anchetă Militară).
Dar, dacă pui problemele în balanță cu cât de grozav a fost, tot e un serial de 8, 5 pentru mine.
Apropo, pentru cei care au văzut ultimul episod, când Teresa îi dă vestea cea mare lui Patrick, îmi aduc aminte că m-a pufnit râsul și nu puteam gândi decât:'Awww...Acum tot ce trebuie să faci, Patrick, este să mergi la postul național să vorbești despre Zodiac sau mai știu eu cine.'

| Twixi a răspuns:

Cel mai tare serial pe care l-am vazut!
Am de gand sa ma mai uit o data la el.

| OnuOnulică a răspuns:

Nu l-am terminat dar per total îmi place. Deși am văzut doar 2 sezoane.

| Elena2407 a răspuns:

Multumesc! asteptam sa aflam si parerea ta despre film!

| TRZ a răspuns:

La un moment dat devine plictisitor, mai captivant mi s.a parut dexter