| BleahIsAdda a întrebat:

Va rog muuuult de tot ajutati.ma si pe mine, sunt cam disperata.

Matusa mea este sora mamei mele iar unchiul meu mai are un frate. Fratele lui s.a casatorit cu o femeie care deja avea un baiat, eu sunt sau nu verisoara cu acel baiat? Daca da ce fel de verisoara?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu esti nici un fel de ruda cu acel baiat.

| biancaanamariat a răspuns:

Daca unchiul tau are acel frate care s-a casatorit cu o femeie cu un baiat nu sunteti verisori. Matusii tale ii vine cumnat, tu nu prea esti inrudita cu el, fiindca e din partea unchiului.