| anonim_4396 a întrebat:

Vremuri frumoase. Amintiri frumoase. Va rog scrieti ce filme, seriale sau chiar documentare v-au placut in copilaria voastra? Scrieti va rog ceea ce v-a placut ce s-a difuzat pe TVR1 sau TVR2 in primul rand, dar si de pe alte canale. Am si eu o nelamurire: Va amintiti ca era documentarul acela cu si despre animale. 2 biaeti si o fata parca, care vorbeau despre animale calatorind in toate colturile lumii. Cum se numea acel documentar? Si mai era un film pe vremuri, ceva de genul razboiul stelelor, unde se luptau cu niste sabii sub forma de lumini... Astept raspunsuri

3 răspunsuri:
| Ando1dul a răspuns:

Erau niste desene cand eram eu mic super tari.sa va dau cateva exemple de desene animate care merita vazute:viata cu louie,jim button,printesa sissi, piratul jack cel teribil, liga dreptatii si louney tunes sunt probabil cele mai tari(dupa parerea mea)...

| cryssu2008 a răspuns (pentru Ando1dul):

As mai aduga desenele care imi placeau cand eram mic: Sailor Moon.

| cryssu2008 a răspuns:

Oooo da, ce vremuri. Tin minte ca era pe TVR 1, duminica parca, o emisiune in care se prezentau povesti ( ca - frumoasa din padurea adormita, prostia omeneasca, ) in care jucau actori romani. Mai imi placeau chiar daca la toti li se pareau de fatada si emisiunea "Surprize Surprize". Mai sunt si altele dar nu imi aduc aminte titlul lor...