| akadeaa a întrebat:

Ziceti-mi si mie ceva seriale interesante, de care sa nu ma dezlipesc prea usor.Mentionaez ca am vazut :Fringe,Terminator,Heroes,Tha vampire diaries,pretty little,flashforward,dexter (cam de astea imi amintesc).Ma gandeam la Supernatural sau la House MD dar am vazut cateva episoade din amandoua si nu mi s-au parut nu stiu ce,poate imi mai dati si voi niste idei, sfaturitongue

Răspuns Câştigător
| M25M a răspuns:

Lost cu siguranta te va captiva din primele episoade deci cu acesta sa incepi.
Breaking Bad este de asemnea foarte bun.
Prison Break este genial insa doar primele 2 seazoane celelalte doua mi s-au parut cam slabe dar poate tie iti vor place.
Terminator The Sarah Connor Chronicles un serial foarte buna actiune sf si drama anulat pe nedrept zic eu.
House MD pot spune ca si eu am avut aceeasi mentalitate dupa primele episoade insa treptat a inceput sa imi placa la nebunie incearca-l, ai rabdare si ai sa vazi ca e chiar genial.

Alte seriale
Sons of anarchy
The Mentalist
Grey's Anatomy
The Sopranos

| akadeaa explică (pentru M25M):

Ah uitasem de Lost si la el mai gandeam, am auzit ca e un serial foarte bun.Am vazut si Prison Break si intr-adevar dupa primele 2 sezoane a fost megaplictisitor insa primele 2 au fost super. Terminator:the Sarah Connor Cronicles si Flashfoward au fost 2 dintre cele mai tari seriale vazute de mine si anulate pe nedrept cum zici tusad.Pe restul nu le-am vazut dar probabil o sa le incerc, avand in vedere ca am si timp si sunt mare amatoare de filme si serialelaughing.MStongue

| M25M a răspuns (pentru akadeaa):

Te sfatuiesc sa incepi cu Lost te va surprinnde te va captiva te va face sa iti tii respiratia te va face sa respiri usurata te va face sa razi si te va face sa plangiwinking

12 răspunsuri:
| dedede003 a răspuns:

The walking dead cu zombi sau Chuck cu spioni(comedie+actiune)

| FadetoBlack a răspuns:

Prison Break, un serial genial, care te ţine cu sufletul la gură în fiecare episod.

| andreyy96 a răspuns:

White collar si veronica mars.primul este despre un hot(care se ocupa cu falsificarea obiecterol de arta si nu numai) fiind angat pe post de consultant pentru fbi, printre cele mai bune seriale.

| akadeaa explică (pentru andreyy96):

Ceva de genul unui hacker? pentru ca ador filmele sau serialele unde apare si-un hackerlaughing

| andreyy96 a răspuns (pentru akadeaa):

Nu este un hacher...
este un hot care fura obicte de arta, fiind prins este condamnat la 3 ani de puscarie, reuseste sa-l convinga pe agentul care il prinde sa-l angajeze pe post de consultant. Intr-un final ajunde foarte bun prieten cu agentul fbi si rezolva foarte multe cazuri

| M25M a răspuns (pentru akadeaa):

Person of Interest destul de interesant conceput si se plieaza pe preferinta ta.

| akadeaa explică (pentru M25M):

Ok.Daca mai stii si alte filme/seriale in care apar hackeri/geeks/computer programming imi spui te rog? Eventual seriale daca mai stii ca filme cred ca am vazut aproape tot, numai sa nu fi foarte vechi (>1998)
Precizez ca am vazut:
Matrix 1, 2, 3
Takedown
Antitrust
Hackers
Gamer
MI4: Ghost Protocol
The Girl with the Dragon Tattoo
The Thirteenth Floor
Tron: Legacy
Swordfish
Untraceable
Eagle eye
Die Hard 4: Live Free or Die Hard
Wargames
Johny Mnemnonic
Poate mai sunt si altele da de astea imi amintesc parinte, va rog sa ma iertati si sa-mi dati Canonrolling on the floor

| M25M a răspuns (pentru akadeaa):

Daca as sti cu cea mai mare placere insa momentan nu imi mai amintesc.

| Antonica a răspuns:

Cercul secret! e genial, de la al 2 episod

| akadeaa explică (pentru Antonica):

M-am uitat la vreo 2-3 episoade insa nu mi s-a parut nu stiu ce, Imi plac mai mult serialele SF care au la baza cat de cat stiinta decat cele Fantasy, Supernatural.ms de sugestie oricum :p