| CrazyKiddd a întrebat:

Acum 10 ani am gasit un caine batut, plin de sange la noi in curte.Nu il mai suport.E extrem de agresiv si tuturor ne e frica de el(il tinem legat).Azi a scapat din lant si a muscat un vecin.Am tot asteptat sa moara de batranete, dar jur ca nu mai rezist.Cand trec prin curte trebuie sa il ocolesc 10 metri... daca eram eu sau un membru al familiel in locul vecinului? Intrebarea mea este:higherii se ocupa si de cainii cu stapan,ca al meu? sau daca nu, cum pot scapa de el?

8 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Cainele ala este agresiv din cauza voastra ca nu ati stiut sa-l ingrijiti si sa-l educati. In plus, dupa cum spui, a fost batut, iar cainele nu uita! Cand trebuie sa-ti ocolesti propriul caine 10 m, iti dai seama ca tu ai o problema, nu el!

| andreeaaqswdefr a răspuns (pentru K0sti):

Ai mare dreptate!

| CrazyKiddd explică (pentru K0sti):

Serios? Tare mult mi-as dori sa te vad pe tine cum ingrijesti si educi un caine care e mai agresiv decat un animal salbatic.Acum cativa ani obisnuiam sa il mangai pe cap, pana cand s-a intors si m-a muscat de incheietura.De atunci nu l-am mai bagat in seama.

| viotedy a răspuns:

L-ai tinut 10 ani si acum te lasa inima sa-l omori? F-ai un tarc de plasa si lasa-l ca nu mai traieste mult.Musca din cauza ca a fost maltratat de oameni, saracul.

| KilluaZoldyck a răspuns:

Cheama hingherii doar n-o sa traiesti cu frica in ograda ta laughing

| doggy123 a răspuns:

Hingherii se pot ocupa de problema asta

| AnonimaB100160 a răspuns:

Da, hingherii se ocupa

| Georgescu_Sebi_1990 a răspuns:

Hingheri se ocupa cu asa ceva.