| PredatoR a întrebat:

De ce televiziunile baga oamenilor in cap ca (scuze de cacofonie), cainii din rasele: Pitbull, Rottweiler etc... sunt niste ucigasi cu sange rece si multe alte prostii pe care oamenii de rand de iau de bune si cand vad un caine din rasele respective zic "asta e din ala care am vazut la tv ca a muscat pe ala si pe ala". Atunci cand o haita de maidanezi ataca un om nu face nimeni nimica, dar cand ataca un Pitbull sau Rottweiler, toate televiziunile sunt acolo si o tine langa cate 1 saptamana " Un caine deosebit de periculos, un pitbull a atacat cu sange rece pe un cetatean, cunoscut pentru agresivitate si forta, animalul a scalpat fara mila..."
Aceste rase sunt minunate, nu cainele e de vina ci stapanul, poate acel caine a fost tinut numai in lant si n-a fost obisnuit cu persoane si normal ca ataca alti caini, sau ca a fost batut sau pentru ca a fost antenat pentru lupte, sau a fost dresat sa fie rau si multe chestii. Cunosc persoane care au caini din aceste rase si n-au muscat niciodata pe nimeni si sunt cuminti si iubitori.
Unde sunt acele faze in care un rottweiler a scapat o femeie de la viol si multe alte cazuri, dar nu, batmanii din televiziuni sunt in stare sa faca orice pentru rating si baga la oameni numai tampenii in cap...
Voi ce parere aveti?happy

Răspuns Câştigător
| Raya_9247 a răspuns:

Eu sunt de parere ca ei incearca sa-i sperie pe stapanii care detin aceste rase, ca sa fie mai responsabili cand isi scot caini afara (sa aiba botnita) pentru ca nu se stie niciodata cand un iubitor de animale se apropie sa-i mangaie cainele si acesta sa-l atace.de aceea e bine sa previna astfel de incidente punandui botnita cainelui.(parerea mea)

5 răspunsuri:
| itisnothingbutsomefeelings a răspuns:

E o tampenie...eu am o catea pitt si este o scumpa este foarte cumine...o iubesc.dorm cu ea.este totul pentru mine:X

| Vulvatron a răspuns:

"mass-media e samponul cu care se spala creiere"

| Krysscristinakryss178 a răspuns:

Eu cred ca vor mai mult sa sperie persoanele care vor sa achizitioneze o astfel de rasa, mi se par foarte draguti acesti caini. Si eu sunt de parere cu tine Aceste rase sunt minunate, nu cainele e de vina ci stapanul, poate acel caine a fost tinut numai in lant si n-a fost obisnuit cu persoane si normal ca ataca alti caini, sau ca a fost batut sau pentru ca a fost antenat pentru lupte, sau a fost dresat sa fie rau si multe chestii. Cunosc persoane care au caini din aceste rase si n-au muscat niciodata pe nimeni si sunt cuminti si iubitori.

Unde sunt acele faze in care un rottweiler a scapat o femeie de la viol si multe alte cazuri, dar nu, batmanii din televiziuni sunt in stare sa faca orice pentru rating si baga la oameni numai tampenii in cap...

| TheBlueWolf a răspuns:

Deoarece animalul este animal, imprevizibil 1 la mana.2.Deoarece unele rase de caini mai ales Pitbull sau Rottweiler au toate sansele ca la maturitate creierul lor sa nu se mai oxigeneze si intervine un fel de turbare si amnezie.Asadar locul acestor animale este in libertate nu intr-o casa putin oxigenata care sa le confere toate conditiile pentru pierderea controlului si/sau memoriei.

| pitbullromania a răspuns:

Eu spun ca cei de la televizor raman fara subiect de discutie si pun reputatia acestor rase in joc, insa multi oameni spun ca sunt ucigasi si numai stiu eu ce unii inventeaza si altii se iau dupa prostii care inventeaza si care aud la TV. Oricum multi oameni vorbec de rau aceste rase insa nu au avut nici'o data un caine de aceasta rasa.